Inzerce
Domů Novinky Podpořme Dotek ve Vizovicích. O seniory tam pečují s láskou a úctou

Podpořme Dotek ve Vizovicích. O seniory tam pečují s láskou a úctou

Dotek z.ú. poskytuje pečovatelské služby a odlehčovací službu ve Vizovicích, cílovou skupinu tvoří především senioři. Kvůli koronavirové krizi a následným opatřením se stejně jako mnoho jiných organizací dostal i Dotek do finančních problémů.

Prostřednictvím sbírky chceme překlenout toto náročné období, aby mohla organizace dále poskytovat služby klientům ve stejné kapacitě a kvalitě.

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Verča Malinová. S Dotekem jsem začala spolupracovat před 8 lety, pracovala jsem jako koordinátor a realizátor na projektu Dobročinného obchůdku. Později jsem pracovala jako sociální pracovnice, a poté jako fundraiser. Před čtyřmi lety jsem odešla na rodičovskou dovolenou, Dotek je však stále mou srdeční záležitostí.

Personál Doteku poskytuje klientům skvělou a odbornou péči v domácím prostředí. Až jednou budu potřebovat pomoc, přála bych si, aby se mi jí dostalo právě v Doteku. 

Společnost Dotek z.ú. vznikla, aby napomáhala v důstojné péči o seniory. Záměrem je vytvoření komplexní zdravotnické a sociální péče o potřebného klienta, aby mohl žít co nejdéle tam, kde se cítí být doma. Vyžaduje-li jeho situace setrvání v našem pobytovém zařízení odlehčovací služby, chceme se ubírat s našimi klienty společnou cestou tak, aby jejich smysly byly stimulovány a naše komunikace s nimi odpovídala úrovni jejich vnímání. Posláním společnosti je poskytnout pečujícím osobám čas na odpočinek a regeneraci sil a současně zajistit kvalitní a bezpečnou péči a podporu osobám, o které je pečováno.

V Doteku je kladen velký důraz na vzdělání zaměstnanců. V zařízení se pracuje s konceptem bazální stimulace, s biografií klienta, či smyslovou terapií. Zařízení disponuje terapeutickou zahradou speciálně upravenou pro imobilní klienty, aby se i oni mohli účastnit aktivizací na zahradě. Líbí se mi že, aktivizační činnosti jsou pro klienty připravovány dle informací z jejich biografie a odrážejí běžný život (pečení, zahrada, sport, hudba). 

Myslím, že zařízení jako je Dotek je v celé naší republice ojedinělé. Organizace je specifická v tom, že neposkytuje služby k trvalému pobytu, ale pouze na přechodnou dobu, Toto specifikum právě přináší problémy s naplněním kapacity. Běžně má zařízení kapacitu maximálně naplněnou a další spousta žádostí o pobyt je v pořadníku. 

Proč ji organizuje?

Pobytová odlehčovací služba v Doteku má kapacitu 16 míst. Právě platby klientů za pobyt v odlehčovací službě jsou hlavním zdrojem příjmu organizace. Kvůli koronavirové krizi a následným opatřením je však Dotek již 5 měsíců zaplněn jen z části. Od března do června byla lůžka zaplněna jen z 50 procent, což pro organizaci znamená velké ztráty a může pro ni být likvidační. 

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku – zde

Díky sbírce s Donio chceme překlenout toto náročné období. Získané finanční prostředky budou využity na mzdové náklady pečovatelek a aktivizační pracovnice a provozní náklady. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Získané finanční prostředky použijeme na mzdové náklady pečovatelek, aktivizační pracovnice a provozní náklady

70 % z vybraných 250 000 Kč půjde na mzdové náklady pečovatelek a aktivizační pracovnice30 % půjde na provozní náklady – energie, pohonné hmoty, svoz a likvidace odpadů, čistící a desinfekční prostředky, materiál k aktivizacím.

Př. Díky vašemu daru 200 Kč, se bude moci aktivizační pracovnice hodinu věnovat klientovi při individuální aktivizaci. Může s klientem např. sadit na zahradě, což byla jeho celoživotní oblíbená činnost. Klient si při této činnosti procvičí motoriku i všechny smysly, zavzpomíná na svou zahradu, popovídá si s aktivizační pracovnicí a možná jí svěří i nějaké své pěstitelské fígle.

Každá koruna se počítá a jsme za ni nesmírně vděční.

HLavní partneři

Rok v základní škole. V Neubuzi na to jdou jinak

Milí rodiče, vážení přátelé, představujeme se Vám jako škola, kde jsou Vaše děti vzdělávány v klidné rodinné atmosféře v užším kruhu, což umožňuje respektovat...

Restaurace Sud Slušovice

Přijměte pozvání do restaurace, kterou najdete ve zcela netradičních prostorách budovy Music club sud ve Slušovicích. Po vstupu do restaurace se vám naskytne jedinečný...

Rekreační středisko Trnava

Ubytování v krásném horském prostředíLyžařský areál se čtyřmi vleky a nočním lyžovánímSlužby relaxačního centra s bazénem, whirlpoolem, saunamiMultifunkční hřiště s umělým povrchem a osvětlením Příjemné prostředí pro pořádání...

Motokrámek – díly pro tvou legendu

Proč koupit moto díly právě u nás? Velký výběr zboží Více jak 6000 položek a přes 950 000 skladových jednotek pro motocykly Jawa, ČZ, Babbeta, MZ,...

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline - specializovaný výrobce Na posuvné dveře pro vestavěné skříně se firma Mline specializuje již od roku 2003. Pro posuvné dveře vestavěných skříní používáme pouze...
X