Inzerce
DomůNovinky25. Trnavský vrch. Okresní přebor v přespolním běhu opět v Trnavě

25. Trnavský vrch. Okresní přebor v přespolním běhu opět v Trnavě

Základní škola v Trnavě u Zlína pořádala již po pětadvacáté okresní přebor v přespolním běhu. Závody se konaly ve středu 27. září 2017. Ve čtyřech kategoriích se účastnilo 135 závodníků. Do Trnavy přijeli učitelé se svými žáky z patnácti škol okresu Zlín. Dopravu zajištoval okresní výbor AŠSK dvěma autobusy. Za krásného podzimního slunečného počasí se závody opět vydařily. Startérem byl letos pan Oskar Opavský čestný člen Českého atletického svazu.

V 10:00 hodin odstartovaly na okruh dlouhý 1500 m mladší dívky (6.-7. třída). V cíli byla nejdříve Kateřina Maršálková ze ZŠ Mánesova Otrokovice. Druhé a třetí místo obsadily běžkyně ze ZŠ Vizovice Tereza Surá a Kristýna Krocová.

Druhým závodem byl běh mladších hochů. Z náskokem devíti vteřin zvítězil Mikis Kotopulos ze ZŠ Emila Zátopka Zlín. Druhý doběhl Jaromír Steiger ze ZŠ Štípa a třetí skončil Daniel Landt  ze ZŠ Církevní ze Zlína.

Starší dívky (8.-9. třída) vyběhly na náročný okruh o půl jedenácté. Vítězkou se stala Victoria Kuchmister ze II. ZŠ Napajedla. Pro stříbrnou medaili si doběhla Kristýna Hlaváčová ze ZŠ Štípa. Třetí v cíli byla Simona Horáková ze ZŠ Mánesova Otrokovice.

Prestižním a vždy nejvíce vyhecovaným je závod starších chlapců, který se běží na dva okruhy. Je dlouhý 3000 Zde jsme zaznamenali nejvyšší účast. Celkem běželo 39 závodníků. Po taktickém běhu vyhrál mladý hokejista ze ZŠ Emila Zátopka Adam Macík. Po loňském čtvrtém místě si letos, jak sám říkal, přijel pro vítězství. Na druhém místě skončil František Palla ze ZŠ Halenkovice. Bronz vybojoval Zdeněk Čechman ze ZŠ Emila Zátopka.

Každoročně vyhodnocujeme nejúspěšnější domácí závodníky. Ceny pro ně věnuje Spolek rodičů a přátel školy v Trnavě. Nejlépe doběhl v kategorii straších žáků osmák Kryštof Žůrek na pěkném 13 místě. Mezi dívkami se stala nejlepší trnavskou běžkyní na 19. místě  Karolína Brhelová ze sedmé třídy.

V každé kategorii tradičně odměňujeme deset nejlepších závodníků. Medaile a diplomy nejlepším předával vzácný host našeho závodu, trnavský patriot a úspěšný sportovec Roman Kresta spolu se starostou obce Martinem Kašpárkem.

Do krajského kola, které se koná ve čtvrtek 5. října 2017 v Bystřici pod Hostýnem postoupily tyto základní školy: ZŠ Štípa a ZŠ Komenského 78 Zlín ve dvou kategoriích, dále ZŠ Emila Zátopka Zlín, ZŠ Mánesova Otrokovice, ZŠ Vizovice a ZŠ Fryšták.

Poděkování za podporu mládežnického sportu patří především těmto subjektům: OÚ Trnava, SK Lyžařský klub Trnava, AŠSK Zlín, Imecon Trnava, Fagus Březová, Pneu Vraník, Elzvo Trnava, Ganas, SRPŠ Trnava, Hotel Rusava a M-Trade Mladcová.

S kamerou vše zdokumentoval pan Petr Staroveský ze Zlína.

Jubilejní 25. ročník Trnavského vrchu máme zdárně za sebou a těšíme se na další ročník, který se bude konat ve středu 26. září 2018….