Inzerce
Domů Novinky Na sídlišti Janova hora vyroste pumptrackové hřiště

Na sídlišti Janova hora vyroste pumptrackové hřiště

Uzavřený, uměle vytvořený okruh určený hlavně pro jízdu na kole, který je možné projíždět bez šlapání. Díky asfaltovému povrchu a celé řadě uměle vytvořených vlnek a klopených zatáček na něm lze jezdit třeba i na koloběžce, skateboardu či in-line bruslích. Na své si přijdou i nejmenší uživatelé na odrážedlech. To je stručný popis pumptrackového hřiště, které vyroste na sídlišti Janova hora nad novým víceúčelovým hřištěm.

Investice přijde na zhruba 1.600.000 Kč a město na ni získalo padesátiprocentní dotaci z programu MMR – Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu.

„Už několik let se ve Vizovicích snažíme zlepšovat kvalitu sportovišť pro všechny věkové kategorie. Věřím, že pumptrackové hřiště si své uživatele najde velmi rychle stejně jako v jiných obcích, kde už jej mají. Navíc se účelně využije lokalita, která teď zeje prázdnotou,“ řekla starostka Silvie Dolanská. V místě byly původně dirtové hliněné skoky na kolo, které ale už dlouhodobě nesloužily svému účelu. Teď je terén nahrubo vyrovnaný.

Investici, která se stane výborným prostředkem pro zábavu lidí všech věkových kategorií a zároveň poslouží ke zdokonalení technických i jízdních dovedností na kole, schválili vizovičtí zastupitelé.

Podle zpracovaného projektu bude mít dráha téměř 170 metrů, sedm klopených zatáček a 21 vln a realizace bude dokončena ještě v letošním roce.

Čtěte také

HLavní partneři

Autoservis Polaštík, automyčka a ruční mytí vozidel

AUTO DAPA – Autoservis Polaštík - dlouholetá tradice ve zbrusu novém kabátě u kruhového objezdu ve Slušovicích SLUŽBY...

Penzion Kopná

Ubytování v 6 podkrovních pokojích (celková kapacita 18 lůžek)Restaurace / bar (kapacita až 50 osob) / domácí kuchyněSpolečenská místnost (billiard, šipky,...

Vraník – rodinný pivovar a penzion

Podnik nabízí své služby už od roku 1928 a zajímavostí je, že je v rukou již čtvrté generace rodinných příslušníků. Restaurace s...

TNS SERVIS – kariéra

CO BUDEŠ DĚLAT Montáže dílů pro elektronický a automobilový průmysl je práce vhodná pro každého, kdo je manuálně...

Motokrámek – díly pro tvou legendu

Proč koupit moto díly právě u nás? Velký výběr zboží
X