Inzerce
Domů Novinky Myslivecké odpoledne přineslo ve Vizovicích zábavu i poučení

Myslivecké odpoledne přineslo ve Vizovicích zábavu i poučení

V sobotu 5. září 2020 jsme uspořádali pro veřejnost již druhé Myslivecké odpoledne na hřišti u Sokolovny ve Vizovicích. K občerstvení byl připraven srnčí guláš a pečený divočák.

Děti soutěžily ve střelbě z luku na terč srnce a lišky, šipkou se trefovaly do terče lišky. Z posedu mohly dalekohledem sledovat vycpaného jezevce, psíka mývalovitého, husu běločelou, lišku obecnou.

Dále byla soutěž dětí s otázkami na čtvero ročních období – např. kdy kvete ocún, kdy shazují srnci paroží, kdy je letní slunovrat, kdy přilétají tažní ptáci, kdy staví ptáci hnízda, kdy kvete lípa, kdy kladou srny mláďata, kdy je srnčí říje a podobně. Poznávaly větvičky stromů, odlitky stop zvěře.

 Jak děti, tak i dospělí měli možnost si ověřit své všeobecné znalosti na naučných panelech.

Na jednom takovém panelu byly umístěny význačné trofeje dančí, srnčí, mufloní zvěře, shozy jelení, dančí, srnčí zvěře. Další panely znázorňovaly zvěř v lese, v polní krajině, živočichy pod vodou i kolem vod, vodní a pobřežní rostliny.

U každého stanoviště byl zajištěn pitný režim dětí. Po skončení soutěží všechny děti obdržely různé odměny.

Letošního ročníku se zúčastnilo cca 50 dětí a přítomnými dospělými (asi 250 návštěvníků) byla akce velmi pozitivně hodnocena. V příštím roce určitě budeme toto odpoledne pořádat znovu.

Autor článku: Hana Stodolová, Myslivci Vizovice

Čtěte také

HLavní partneři

Stolařství Lípa

OD NÁVRHU, PŘES REALIZACI AŽ PO MONTÁŽ Na českém trhu působíme s velmi kvalitními výrobky za přijatelné ceny. Specializujeme...

Tristol interiér

Naše společnost má sídlo ve Všemině a zabývá výrobou nábytku na míru podle požadavků zákazníka. Nabízíme zaměření, konzultaci, 3D vizualizaci. Námi vyrobený...

Voňavý špajz Vizovice – farmářské a bio výrobky, zdravá výživa

Náš Špajz je velký, má spoustu polic a lednic a v nich najdete od každého něco. od koziček máme...

Rok v základní škole. V Neubuzi na to jdou jinak

Milí rodiče, vážení přátelé, představujeme se Vám jako škola, kde jsou Vaše děti vzdělávány v klidné rodinné atmosféře v užším kruhu, což...

NEREZ – LUDĚK POLČÁK

Firma byla v r. 1990 založena jejím současným majitelem p. Luďkem Polčákem. Od tohoto roku poskytovala firma pod...
X