Inzerce
Domů Novinky Jubilejní 10. Slušovický košt ovládla slivovice značky Buriánek

Jubilejní 10. Slušovický košt ovládla slivovice značky Buriánek

Již podesáté ukončili sezónu pálení „Slušovickým koštem“ příznivci slivovice ve Slušovicích. V restauraci U Strýčka se sešli, aby se pochlubili svým vzorkem oblíbené pálenky. V silné konkurenci 52 (!) vzorků prošla koštem až na 1. místo slivovice pana Buriánka ze Slušovic.

Je nám líto, že musíme některé vzorky vyřadit“ shrnul již v prvním kole koštu tradiční účastník této akce Antonín Novák. I díky příznivému podzimu, který letos tolik přál vyzrávání švestek, bylo vyřazování první poloviny vzorků z celkových padesáti dvou velice složitou záležitostí. I vzorky, které do druhého kola nepostoupily, prostě svou kvalitu měly. „O vítězství jde v tomto klání až v druhé řadě“, sdělil nám pan Buriánek, aniž by tušil, že vítězem nakonec bude on sám.“ Spousta přítomných se takto běžně nesejde a tak se tady jednou za rok setkáme a u slivovice povykládáme nejen o ní.“ dodal.

Pořadí na prvních deseti místech 10. Slušovického koštu: 1. ing. Jiří Buriánek, 2. Zahrádkáři ZO, 3. Buriánek Pavel, 4. Vávra Jindřich, 5. Zahrádkář 1, 6. Fenyk Jan, 7. ing. Buriánek Jan, 8. Hamšík Josef, 9. Slaměník Antonín, 10. Martinů Rostislav. 
Na ceny přispěli: Město Slušovice, základní organizace Českého svazu zahrádkářů Slušovice, a Nadační fond pro rozvoj a podporu Slušovic.

HLavní partneři

X