Inzerce
DomůBřezováObrazem: Barumku vyhrál opět Kopecký, už posedmé!

Obrazem: Barumku vyhrál opět Kopecký, už posedmé!

Český pilot Jan Kopecký (Škoda Fabia R5) vyhrál počtvrté za sebou Barum Czech Rally Zlín a celkově si připsal sedmé vítězství v soutěži, která se letos jela jako šestý podnik Mistrovství Evropy v rally (ERC) a šestý díl Autoklub Mistrovství České republiky v rally 2018 (MČR). Druhé místo obsadil stejně jako před rokem Alexej Lukjaňuk z Ruska (Ford Fiesta R5), který přišel v nedělní druhé etapě o náskok a celkově zaostal o 7,5 vteřiny. Třetí příčku vybojoval po napínavém boji španělský jezdec Daniel Sordo (Hyundai i20 R5), který na Zlínsku závodil poprvé v kariéře a na vítěze ztratil téměř minutu.

Kopecký vstupoval do nedělní druhé etapy 48. ročníku Barum Czech Rally Zlín z druhého místa a postupně ze sobotního náskoku Lukjaňuka ukrajoval. Poprvé se dostal do čela průběžného pořadí po 13. rychlostní zkoušce Halenkovice a už do čela závodu nikoho nepustil. Lukjaňuk v závěru vsadil na jistotu, protože druhé místo mu stačilo ke zvýšení náskoku v čele evropského šampionátu.

Napínavá bitva byla k vidění mezi ruským závodníkem s lotyšskou licencí Nikolajem Grjazinem (Škoda Fabia R5) a asfaltovým specialistou Sordem. Do boje o bronz se v průběhu neděle ještě přidal skvěle jedoucí Miroslav Jakeš s vozem Škoda Fabia R5. Zatímco Grjazin postupně odpadl, o majiteli třetí příčky rozhodl až závěrečný měřený úsek. V součtu časů po všech 15 odjetých erzetách byl nakonec šťastnější zkušený Sordo, na kterého Jakeš ztratil dohromady pouhé tři desetiny vteřiny.

Pořádnou porci smůly si vybral v v závěru soutěže talentovaný Filip Mareš (Škoda Fabia R5), který se dlouho držel na šesté pozici v absolutním pořadí. Navíc v neděli český mladík poprvé v kariéře vyhrál rychlostní zkoušku závodu zařazeného do seriálu mistrovství Evropy. Jenže Mareš do cíle na zlínské náměstí Míru nedorazil, protože v poslední erzetě havaroval a odstoupil. Kromě Kopeckého a Jakeše zůstal v TOP 10 z českých zástupců pouze osmý Jaromír Tarabus (Škoda Fabia R5).