Inzerce
Domů Novinky Gajdy a zelé 2018. Kyselice Františka Stodoly chutnala ve Vizovicích nejvíc

Gajdy a zelé 2018. Kyselice Františka Stodoly chutnala ve Vizovicích nejvíc

Pomyslný titul krále valašské kyselice se přestěhoval do Vizovic. Po loňském triumfu dívky z Ostraty (více o minulém ročníku zde) namíchal nejlepší ingredience tradiční valašské polévky domácí František Stodola. Jeho kulinářské umění získalo 1. místo u diváků a zároveň jej porota ohodnotila druhou příčkou, stejně jako Libora Mikla.

Kuchyňské potřeby značky Tescoma, které do soutěže věnoval Petr Divílek, získal i David Dintera, jenž získal nejvyšší ocenění poroty.

O soutěž Gajdy a zelé ve Vizovicích je každým rokem vyšší zájem. Včerejší klání hned dvou desítek kuchařek a kuchařů nebylo výjimkou. Vždyť ve velkém sále kulturního domu téměř nebylo volných míst, i zájem ze strany médií byl velký. Kulinářské soutěžení bylo i letos okořeněno folklórní muzikou, v rámci hudebního programu vystoupili Mladí gajdoši z Kašavy, Petr Sovják z Neubuze, Gajdošská muzika pana Černíka, Kašavská gajdošská, ze Slovenska přijel v regionu dobře známý Folklórní soubor Javorník – Lúky.

Oblíbené soutěži tradičně předcházela neméně zajímavá vernisáž výstavy „Šikovné ruce občanů Vizovic“, kterou zahájil úvodním slovem Jiří Severin. „Ty výrobky mluví samy za sebe. Děláte to ve Vizovicích dobře,“ pochválil šikovné občany publicista a učitel, zakladatel Muzea lidových pálenic ve Vlčnově. „Myslím si, že spojení rukodělných výrobků, koštu polévky a hudby je výborné.“  Krátce pak promluvil o historii lidového výtvarného umění a řemesla ve zdejším kraji.  Tato výstava je k vidění v prostorách Informačního centra do 25. března.

PořadíCeny od porotyCeny od diváků
1.Dintera DavidStodola František
2.Mikl Libor, Stodola FrantišekVysoudilová Petra, Večeřová Taťána
3.Ševčík TomášPolanská Lenka

HLavní partneři

X