Inzerce
Domů Novinky Osmý ročník vizovské soutěže o nejlepší kyselici ovládli muži

Osmý ročník vizovské soutěže o nejlepší kyselici ovládli muži

25 kuchařů a kuchařek přivezlo v pátek 1. února svou kyselici do Kulturního domu ve Vizovicích. Zúčastnili se už osmého klání v soutěži o nejchutnější valašskou kyselici. Po zhruba dvou hodinách svědomitého koštování poroty i diváků bylo v zaplněném sálu rozhodnuto. Letos navařili nejlépe chlapi!

Divákům připadla nejchutnější polévka Tomáše Votroubka. Právě on zároveň skončil na druhém místě v hodnocení pětičlenné poroty a zůstal tak pouhý stupínek od dvojnásobného titulu, který získala soutěžící ve Vizovicích předloni (více zde). Tlakový hrnec Tescoma pro vítěze Ceny poroty nakonec obdržel Petr Chlud ze Zlína, který byl na akci mimo role soutěžní i v profesní úloze zvukaře!

„Do soutěže se nám letos přihlásili kuchaři a kuchařky nejen z Vizovic, ale například i ze Slušovic, Valašské Polanky, Vítové a Liptálu. Ceny od firmy Tescoma získali první tři s nejvyšším počtem bodů od odborné poroty. Stejně jsou každoročně oceněni i tři soutěžící, kteří svou polévkou nejvíc osloví veřejnost,“ řekla vedoucí Domu kultury Vizovice Jiřina Trlicová.

Na programu byla i tradiční přehlídka gajdošských kapel, soutěži rovněž předcházela vernisáž výstavy Šikovné ruce občanů Vizovic. K vidění jsou na ní výrobky z PET lahví, vizovické pečivo, malované obrazy, ručně šité panenky, kovářské práce, kraslice, výrobky z drátu či háčkované vánoční ozdoby na živém stromku a mnoho dalších skvostů lidové tvořivosti. „Na výstavě se prezentuje různorodá práce lidí z Vizovic všech věkových kategorií, tedy od dětí po spoluobčany důchodového věku. Přehlídka Šikovné ruce občanů Vizovic bude k vidění do konce února,“ dodala Jiřina Trlicová.

PořadíCeny od porotyCeny od diváků
1.Chlud PetrVotroubek Tomáš
2.Votroubek TomášLakomá Taťána
3.Poláchová ZuzanaSmílek Ivo

HLavní partneři

X