Inzerce
Domů Novinky Adventní Jarmark mikroregionu Slušovicko se stal velkolepou tradicí

Adventní Jarmark mikroregionu Slušovicko se stal velkolepou tradicí

O tom, že Dobrovolný svazek obcí Mikroregionu Slušovicko není jen jakousi uměle vytvořenou institucí, svědčí minimálně „vlajková loď“ tohoto sdružení, kterou je bezesporu tradiční Adventní jarmark ve Slušovicích.

Dlouho dopředu dávají hlavy dohromady nejen zástupci vedení jednotlivých obcí, ale i spousta dobrovolníků, aby každým rokem rozvíjející se akci dokonale zorganizovali. Vždyť ještě před několika lety, kdy se tato událost odehrávala v prostorách starého kulturního střediska, byla podstatně komornější záležitostí.

Dnes už začínají být rozlehlé prostory hlavního sálu Nové sokolovny a přilehlé sokolské zahrady Adventnímu jarmarku těsné a například prodejní místa se zde musí rezervovat dlouho dopředu. A protože pospolitost v regionu funguje a zájem lidí o vzkříšení dobrých tradic a setkávání stoupá, není divu, že návštěva Adventního jarmarku byla i včera opravdu početná.

Jarmark nabídnul tradičně široký sortiment zboží s vánoční tématikou, ukázky lidových řemesel a nechybělo samozřejmě bohaté občerstvení. Hodně se prodávaly vánoční ozdoby, keramika, vizovické pečivo. Jako obvykle  byl velký zájem skvělou zabíjačku.

Na pódiu Nové sokolovny se v průběhu jarmarku v pravidelných intervalech střídala vánočně laděná představení žaků několika škol z regionu. Děti ze „základek“ ve Slušovicích, Neubuzi, Veselé a Trnavě převedly celou řadu vydařených vystoupení a je vidět, že v oblasti roste zdatná generace držitelů dobrých tradic. Ne náhodou jim portál Horní Podřevnicko věnoval podstatnou část fotoreportáže. V průběhu programu došlo také na vyhlášení vítězů fotografické soutěže „Místo kde žiji“.

Adventní Jarmark Mikroregionu Slušovicko se tedy vydařil na jedničku a třeba jednou bude slušovickou verzí tolik známého „Jarmeku“ ve Valašských Kloboukách.  Zájem by určitě byl. Dá se předpokládat, že nejbližší akcí tohoto sdružení bude jeho každoroční ples. U jeho termínu Vás budeme samozřejmě včas informovat.

 

HLavní partneři

AligatorAVS čtyřkolky, příslušenství

Kdo jsme? Společnost, která Vám nabízí od roku 2011 prodej a servis motorových čtyřkolek, motorek. Naše...

Tomáš Surovec – Realitní poradce a makléř

Vaši nemovitost prodám za nejvyšší možnou cenu do 2 měsíců, nebo pronajmu do 15-ti dnů. Především díky propracovanému realitnímu...

NEREZ – LUDĚK POLČÁK

Firma byla v r. 1990 založena jejím současným majitelem p. Luďkem Polčákem. Od tohoto roku poskytovala firma pod...

Moje Smečka – Chovatelské a zahrádkářské potřeby

najdete nás v prodejně ve Vizovicích a také na Facebooku na adrese:www.facebook.com/mojesmeckavizovice/máme dlouholeté zkušenosti s chovem a výcvikem psů, naši pracovníci jsou školeni v...

Obchod Zimmermann – spojovací materiál

Prodej spojovacího materiálu ve velmi širokém rozsahu / Výroba klíčů FAB dle přineseného originálu / Při odběru celých balení určitého druhu...
X