Inzerce
DomůNovinkyObrazem: Na shakedownu u Bílé Hlíny byl nejrychlejší Tomáš Kostka

Obrazem: Na shakedownu u Bílé Hlíny byl nejrychlejší Tomáš Kostka

Fotoreportáž Jakuba Marconě ze shakedownu Neubuz – Slušovice

Předehrou úvodního podniku pětidílného seriálu A Sport Rallysprint série, kterým je 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018 ve Slušovicích, byla během pátečního podvečera testovací rychlostní zkouška na úseku mezi Neubuzí a Slušovicemi.

Za krásného jarního počasí zajel nejrychlejší čas vítěz posledních tří ročníků Tomáš Kostka na voze Škoda Fabia R5, druhý skončil šampion Poháru 2+ Martin Vlček (Ford Fiesta R5) s minimálním odstupem 00,500 vteřiny, třetí dojel Grzegorz Grzyb z Polska (Škoda Fabia R5), který zaostal 00,600 vteřiny na nejrychlejšího Kostku. Příležitost vyzkoušet si závodní vůz na uzavřené trati využilo před sobotním ostrým startem celkem 46 startujících včetně dvou posádek v kategorii historických automobilů.

Třiatřicetiletý Kostka absolvoval za volantem fabie ze stáje Wevers sport  na testovací erzetě celkem čtyři průjezdy a nejrychlejší čas 1:01,300 minuty zajel při druhém průjezdu.Celkově čtvrtý skončil na shakedownu Antonín Tlusťák, který představil v české premiéře soutěžní speciál Hyundai i20 WRC z italské stáje Corrada Fontany. „S autem jsme velmi spokojeni. Je to krásné, přímo fantastické svezení, opravdu vrchol soutěžní techniky v rally. Start na Kopné máme jako dárek, jedeme pro radost. S nastavením vozu nám na testu pomáhal i Roman Kresta, najeli jsme zhruba pětatřicet kilometrů. Už se těším na sobotní start,“ pověděl Antonín Tlusťák.

Podobně jako v předchozích třech ročnících proběhl shakedown v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína u Slušovic. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě se rozhodli uspořádat testovací úsek i v letošním roce a početné zástupy diváků na něm viděly během dvou hodin přesně 178 průjezdců soutěžních vozů celkem 46 posádek! Shakedown byl dvakrát krátce na pár minut přerušen, když mimo trať skončili Grzyb a Kornhefr (Citroën C2 R2 Max), ale diváci je vytlačili zpět na vozovku.Pořadí na shakedownu (Neubuz – Slušovice, délka 1,91 km):

1. Kostka, Kučera (Škoda Fabia R5) 1:01,300 min
  2. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) 1:01,800 min
  3. Grzyb, Hundla (POL, Škoda Fabia R5) 1:01,900 min
  4. Tlusťák, Vybíral (Hyundai i20 WRC) 1:01,900 min
  5. Pospíšilík, Hovorka (Škoda Fabia R5) 1:03,000 min
  6. Koči, Mozner ml. (SVK, Škoda Fabia R5) 1:03,100 min
  7. Habaj, Dymurski (POL, Ford Fiesta R5) 1:03,400 min
  8. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) 1:03,500 min