Fotogalerie 2014

 • Vánoční koncert „Kašavy“ ve Štípě. Letos pro Anetku ze Zlína

  Vánoční koncert „Kašavy“ ve Štípě. Letos pro Anetku ze Zlína

  Fotoreportáž z charitativní akce ve Štípě

  Valašský soubor Kašava pořádá každé dva roky sérii vánočních koncertů. Veškerý výtěžek z těchto vystoupení daruje někomu potřebnému. Pro letošní rok si vybral devítiletou Anetku Kolínkovou ze Zlína. Jeden z celkem tří koncertů se konal tři dny před příchodem Nového roku v kostele Narození Panny Marie ve Štípě.

 • Vánoce na Valašsku bývaly prosté, ale plné poezie

  Vánoce na Valašsku bývaly prosté, ale plné poezie

  Fotoreportáž

  Starodávné vánoce na Valašsku bývaly prosté, ale plné poezie. Zdejší obyvatelé si museli ve všem poradit sami a kromě brambor a ovoce se toho moc v horách neurodilo. Na jihozápadním okraji Valašska byla příroda již trochu Vlídnější a Vizovjanům poskytovala i dostatek bílé mouky.

 • Před hvozdenským divadlem tradičně ožil betlém

  Před hvozdenským divadlem tradičně ožil betlém

  Fotoreportáž

  Jako každý rok i letos ožilo prostranství před hvozdenským divadlem hranou scénou vánočního příběhu zrození Ježíše Krista. Narozené děťátko v nuzném chlévě na seně v jesličkách, Panna Marie a Josef o ně pečují a všemu přihlížejí zvířátka. Pak pastýři a tři králové přinášejí dary.

 • Sluncem zalité Vánoční trhy ve Vizovicích

  Sluncem zalité Vánoční trhy ve Vizovicích

  Fotoreportáž

  Do Vizovic se po roce vrátily Vánoční trhy. Na sluncem zalitém Masarykově náměstí si v sobotu přišli na své milovníci různých farmářských produktů, potěšila široká nabídka vánočního sortimentu.

 • Zpívaly se koledy a punč šel na dračku. Ve Vizovicích rozsvítili vánoční strom

  Zpívaly se koledy a punč šel na dračku. Ve Vizovicích rozsvítili vánoční strom

  Fotoreportáž

  Slavnostním rozsvícením vánočního stromku a zpíváním koled si včera ve Vizovicích přivolali nejkrásnější svátky v roce. V rámci projektu regionálního Deníku „ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY“ si také vizovští rozsvítili svou hvězdu na mapě měst, obcí a spolků, které se do akce zapojily.

 • Vítězem Mikuláš Zaremba rally se stal Tomáš Kostka

  Vítězem Mikuláš Zaremba rally se stal Tomáš Kostka

  Fotoreportáž z okruhu "Dostihovka" + vyhlášení v MC SUD

  Tradiční loučení se sezonou rallysportu na českých tratích, kterým byla Mikuláš Zaremba rally ve Slušovicích, vyhrála posádka Tomáš Kostka, Richard Kresta na voze Ford Fiesta RS WRC ze slovenského týmu Rufa šport. Třicetiletý jezdec vyhrál v exhibičním podniku stylem start – cíl a připsal si na Mikulášské rally již druhé vítězství, poprvé vyhrál před třemi lety.

 • Mikulášská družina obdarovala i děti v Ostratě

  Mikulášská družina obdarovala i děti v Ostratě

  Fotoreportáž

  Na Mikulášské nadílce, která se konala v neděli 7. prosince místním Kulturním domě se děti příchodu čerta neobávaly. Neměly na to totiž ani čas. Natolik je zaujaly zábavné hry v režii Hanky Červenkové.

 • Mikuláš na Náměstí ve Slušovicích. Nadělovala cukrárna i Slušovjánek

  Mikuláš na Náměstí ve Slušovicích. Nadělovala cukrárna i Slušovjánek

  Fotoreportáž

  V krásný večer na slušovickém náměstí proměnili Cukrárna na Náměstí a Slušovjánek letošní Mikulášskou nadílku. Téměř „profesionální“ Mikuláš měl ve své zázračné knize o každém z obdarovaných dětiček něco napsáno. A tak se lehce vytýkalo, ale také hodně chválilo a hlavně bohatě nadělovalo…

 • Adventní Jarmark mikroregionu Slušovicko se stal velkolepou tradicí

  Adventní Jarmark mikroregionu Slušovicko se stal velkolepou tradicí

  O tom, že Dobrovolný svazek obcí Mikroregionu Slušovicko není jen jakousi uměle vytvořenou institucí, svědčí minimálně „vlajková loď“ tohoto sdružení, kterou je bezesporu tradiční Adventní jarmark ve Slušovicích.

 • Výstava Betlémů ve Hvozdné. Nejsilnější extrakt Vánoc

  Výstava Betlémů ve Hvozdné. Nejsilnější extrakt Vánoc

  Fotoreportáž

  Mýlil by se, kdo by čekal, že hvozdenská Výstava Betlémů už nemá čím překvapit. Už před vchodem hvozdesnkého divadla udiví návštěvníky věhlasné výstavy Betlém ze zeleniny. Panenka Marie zahalená do zelného listu, vedle ní Ježíšek v kolébce z lilku, v pozadí svatý Josef s fousy z kopru, kolem ovečky z květáku…

 • Infocentrum ve Vizovicích ozdobily na dva týdny adventní věnce

  Infocentrum ve Vizovicích ozdobily na dva týdny adventní věnce

  Fotoreportáž ze zahájení "Vánoční floristické výstavy"

  Výstava adventních věnců, tradičních symbolů odpočítávajících čtyři adventní týdny, začala včera v prostorách Informačního centra Kulturního domu ve Vizovicích.

 • Klubový večer potěšil módou i předvánoční atmosférou

  Klubový večer potěšil módou i předvánoční atmosférou

  Celou sérii adventních akcí v regionu zahájily už včera ženy ve vizovické sokolovně. Svůj tradiční „Klubový večer“ uspořádaly v týdenním předstihu. „Letos jsme tuto akci uspořádaly o týden dříve především z důvodu časové kolize s jinou událostí za sedm dní,“ vysvětlila jedna z organizátorek pořádající TJ Sokol Vizovice.

 • Výstava hracích karet v Zádveřicích

  Výstava hracích karet v Zádveřicích

  Fotoreportáž

  V rámci oslav 130 výročí výroby hracích karet, pořádaných společností Hrací karty, s.r.o. se v reprezentativních prostorách tiskárny této společnosti konala mimořádná akce – výstava hracích karet, spojených s její historií.

 • Ustavující zastupitelstvo Vizovic rozhodlo. Do čela města jde tandem žen

  Ustavující zastupitelstvo Vizovic rozhodlo. Do čela města jde tandem žen

  Fotoreportáž

  Mimořádně vypjatou atmosférou včera začalo jednání ustavujícího zastupitelstva ve Vizovicích. Pro velký zájem veřejnosti, která se do jednacího sálu na vizovské radnici nemohla vejít, žádala část zastupitelů přesun ustavujícího schůze do větších prostor kulturního domu.

 • Svatý Martin přijel do Vizovic s deštěm, ale i vínem.

  Svatý Martin přijel do Vizovic s deštěm, ale i vínem.

  V sobotu 8. listopadu se na vizovickém náměstí konal tradiční Svatomartinský trh. Nejen pro občany Vizovic jej zde každoročně pořádá Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko. S deštníkem nad hlavou čekali návštěvníci oblíbené akce na příjezd svaté legendy v římském vojenském oděvu.

 • Lampionový průvod ve Slušovicích. Letos mezi kapkami deště

  Lampionový průvod ve Slušovicích. Letos mezi kapkami deště

  Když se v páteční podvečer spustil na Slušovice déšť, vypadalo to s letošním lampionovým průvodem všelijak. Ještě čtvrt hodinky před jeho startem postávalo na náměstí před kostelem jen pár desítek statečných…

 • Petr Hradecký starostou Slušovic i další čtyři roky

  Petr Hradecký starostou Slušovic i další čtyři roky

  Ve stále ještě novotou vonících prostorách zasedací místnosti Nové sokolovny se včera konalo ustavující zasedání zastupitelstva Slušovic. Starostou třítisícového města se stal jednohlasným zvolením všech zastupitelů jediný navržený kandidát ing. Petr Hradecký.

 • Foto: Jaroslav Goiš, HORNÍ PODŘEVNICKO

  Úspěšnou sezonu ukončila Velká slušovická

  Fotoreportáž a video

  Za krásného počasí, účasti tisíců fanoušků dostihového sportu i kamer české televize proběhly v sobotu závěrečné dostihy na slušovickém „Moravském závodišti“. Hlavní dostih dne, Velkou slušovickou steeplechase - Cenu Hejtmana Zlínského kraje, vyhrál šestiletý bělouš Oldfieldroad se zkušeným Jaroslavem Břečkou.

 • Hodového berana vodili po Ostratě japonská gejša i příslušník VB

  Hodového berana vodili po Ostratě japonská gejša i příslušník VB

  Fotoreportáž

  Víte, kde můžete na jednom místě potkat nefalšovanou japonskou gejšu, dobového příslušníka VB, klauna, muže převlečené za kohouty, či lékaře jako vystřiženého z amerického seriálu MASH, navíc, jak společně po dědině vláčí nazdobeného statného berana? Přece v Ostratě!

 • Lampionový průvod v Trnavě. Dýně, lampiony, křest prvňáčků i ohňostroj

  Lampionový průvod v Trnavě. Dýně, lampiony, křest prvňáčků i ohňostroj

  Fotoreportáž

  Byl to šok, když se v pátek, krátce před půl pátou, začali scházet účastníci tradičního lampionového průvodu v Trnavě. Rtuť teploměru v tu chvíli ukazovala pouhé dva a půl stupně nad nulou a k tomu vál slušný větřík.

 • Lhotská 20ka. První dějství nové cyklo-tradice na Podkopné Lhotě

  Lhotská 20ka. První dějství nové cyklo-tradice na Podkopné Lhotě

  S nápadem přišli krátce po prázdninách domácí pořadatelé ze lhotského Rallysprint Klubu. „Chceme závod vyzkoušet a založit zde novou tradici,“ řekl den před startem Josef Minařík, hlavní pořadatel akce, když krátce před tím projel naposledy celou trať, aby zkontroloval její označení.

 • V Americe Halloween, ve Slušovicích dýňové slavnosti

  V Americe Halloween, ve Slušovicích dýňové slavnosti

  Fotoreportáž

  Na nějaké přebírání zámořských zvyklostí si ve Slušovicích neprotrpí. Slušovické maminky si vlastní svátek a jeho oslavu vytvořily samy. Již druhým rokem se tak Sokolská zahrada ve Slušovicích na jedno odpoledne zbarvila do sytě oranžových barev Dýňových slavností.

 • Na dostihy ve Slušovicích přijel i prezident Zeman

  Na dostihy ve Slušovicích přijel i prezident Zeman

  Fotoreportáž

  Velkou společenskou událostí se v sobotu staly dostihy ve Slušovicích. Bohatý doprovodný program, který se v duchu starých dobrých slušovických dostihů konal již od 11 hodin, ověnčila avizovaná neformální a soukromá návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana.

 • Foto: Kanci otočili duel proti Zádveřicím a uhájili první místo!

  Foto: Kanci otočili duel proti Zádveřicím a uhájili první místo!

  Fototreportáž: 1. FC Neubuz vs FC Zádveřice

  Velmi těžké utkání odehráli fotbalisté Neubuze v dalším kolem IV. Třídy. Do kančí arény přijel houževnatý soupeř ze Zádveřic. Domácím trenérům se povedl tah se střídajícími hráči a dokázali výsledek z 0:2 otočit na 3:2.

 • Emseko bikerally na Trnavě ovládl Uruba

  Emseko bikerally na Trnavě ovládl Uruba

  Fotoreportáž

  Poslední zářijový víkend patřil již šestému kolu letošní bikerallyové sezony – Emseko bikerally Trnava 2014. Bitva o předposlední příděl bodů se odehrála na svahu a přilehlém lese u areálu RS Trnava pod taktovkou formace SBT Fryšták.

 • Seniorům ze Slušovic zahrála na tradičním posezení Frajárečka

  Seniorům ze Slušovic zahrála na tradičním posezení Frajárečka

  Fotoreportáž

  Téměř dvě stovky „dříve narozených“ slušovských občanů se sešly ve čtvrtek 25. září, aby se pobavily při tradičním Posezení seniorů. V přátelském duchu, s vydatným přispěním dechové hudby Frajárečka si tak starší slušovická generace zpříjemnila podzimní odpoledne.

 • Sobotní dostihy patřily hattricku Martina Laubeho

  Sobotní dostihy patřily hattricku Martina Laubeho

  Fotoreportáž a video

  Nejúspěšnějším jezdcem sobotního odpoledne ve Slušovicích byl Martin Laube, který si připsal tři triumfy a nyní mu zbývá poslední krůček k padesátému kariérnímu vítězství, a získání žokejského titulu.

 • Březovský hod sekerou na terč letos ovládl domácí manželský pár

  Březovský hod sekerou na terč letos ovládl domácí manželský pár

  Fotoreportáž

  Tradiční akce pořádaná březovskými hasiči se konala v sobotu odpoledne ve vyšperkovaném sportovním areálu „Na Luži“. Zábavně-sportovní klání je v Březové každoročně spojeno také s Dětským hasičským odpolednem.

 • Slušovice – Podkopná Lhota 2:1. El Clásico rozhodla 94. minuta

  Slušovice – Podkopná Lhota 2:1. El Clásico rozhodla 94. minuta

  Fotoreportáž z fotbalového derby

  Dlouho očekávané fotbalové derby mezi mužskými celky FC Slušovice a 1. SK Metropol Podkopná Lhota se včera odehrálo na Městském stadionu ve Slušovicích. Nezvykle zaplněná hlavní tribuna slušovického fotbalového stánku byla svědkem bojovného a napínavého mače.

 • Trnavský kolík 2014. Titul opět do Kašavy, poklona všem

  Trnavský kolík 2014. Titul opět do Kašavy, poklona všem

  Fotoreportáž

  Trnavský kolík 2014 se vydařil. Slunce od rána paprsky zalévalo Trnavu i okolí a podmínky pro nejprestižnější triatlon v regionu byly přímo ideální. Voda rybníka v Podkopné Lhotě, kde soutěž každoročně startuje, měla pohodlných 20°C.

 • Chovatelé ze Slušovic oslavili výstavou 50 let existence

  Chovatelé ze Slušovic oslavili výstavou 50 let existence

  Fotoreportáž

  Oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí je každoroční výstava pořádaná chovateli drobného zvířectva ze Slušovic. Letos v okresním formátu, oslavovala kromě chovatelských úspěchů také kulaté, padesáté výročí založení místní organizace Českého chovatelského svazu.

 • The Best of… Hvozdenští na muzikál do Prahy nemusí

  The Best of… Hvozdenští na muzikál do Prahy nemusí

  Fotoreportáž z vystoupení KDO Hvozdná

  Ty nejlepší písně z muzikálů Rebelové, Drákula, Limonádový Joe, Šakalí léta a Pomáda zazněly za vlahého sobotního večera v amfiteátru u myslivecké chaty Lovka ve Hvozdné.

 • Řemeslný trh nabídnul rukodělné výrobky, ale i zabíjačku a dobrý burčák

  Řemeslný trh nabídnul rukodělné výrobky, ale i zabíjačku a dobrý burčák

  Fotoreportáž ze Slušovic

  Desítky lidových řemeslníků se v první zářijovou neděli sjely do Slušovic na tradiční Řemeslný trh. V Nové sokolovně a přilehlé Sokolské zahradě předvedli tvůrci svou zručnost a krásné výrobky nabídli i k prodeji.

 • Rychlé šípy po roce opět ve Slušovicích. Parta nadlidsky vzorných chlapců zase bavila

  Rychlé šípy po roce opět ve Slušovicích. Parta nadlidsky vzorných chlapců zase bavila

  Fotoreportáž

  V pátek večer zavítala mladá herecká parta absolventů moravských konzervatoří a hereckých škol, aby po roce opět rozveselila slušovické publikum.

 • Foto: Vizovické trnkobraní 2014 den 2. - sobota

  Foto: Vizovické trnkobraní 2014 den 2. - sobota

  Fotoreportáž z pátečního dění na Vizovickém Trnkobraní 2014.

 • Foto: Vizovické trnkobraní 2014 den 1. - pátek

  Foto: Vizovické trnkobraní 2014 den 1. - pátek

  Tomáš Klus zbořil nabitý areál vizovické likérky

  Fotoreportáž z pátečního dění na Vizovickém Trnkobraní 2014.

 • Lovu zdar! Na myslivecký den do Slušovic přiletěl i orel z Hluku

  Lovu zdar! Na myslivecký den do Slušovic přiletěl i orel z Hluku

  Fotoreportáž

  Na dobrou tradici navázali v parnou sobotu 9. srpna myslivci ze sdružení Březina. Pracovitá parta nadšenců mysliveckého cechu uspořádala spolu s Unií rodičů myslivecký den pro celou rodinu.

 • Prázdniny na Biofarmě Březová. Příměstský tábor trochu jinak

  Prázdniny na Biofarmě Březová. Příměstský tábor trochu jinak

  Fotoreportáž

  Časy se mění a dnes už není zvykem strávit dva prázdninové měsíce u babičky na vesnici. Jako dobrá varianta, co s volným prázdninovým časem dětí, přicházejí stále oblíbenější letní příměstské tábory. Podobnou cestou se vydali i na Březové u Slušovic. I když trochu jinak.

 • Vlčkovskou lávku letos pokořil Miroslav Žák z Hrobic

  Vlčkovskou lávku letos pokořil Miroslav Žák z Hrobic

  Tradiční Vlčkovskou lávku, soutěž v přejezdu nad hladinou místního rybníka na jízdním kole, letos vyhrál Miroslav Žák z Hrobic. Jako jediný ze soutěžících legendární lávku dlouhou 36 m a širokou pouhých 25 cm překonal, a dosáhl cíle na druhém břehu rybníka.

 • Foto: Romana Nevěřilová

  Tropické Slušovice ovládl suverénní New Attack

  Tropické letní počasí dodalo kulisy druhému dostihovému dni sezóny 2014 na slušovické dráze. V Moravském poháru firmy Charvát splnil suverénně roli favorita New Attack, kterého František Holčák nasedlal pro Zdenko Šmidu.

 • 22. setkání obcí… Všechny soutěže vyhrála Březová

  22. setkání obcí… Všechny soutěže vyhrála Březová

  Fotoreportáž

  V sobotu 26. července pořádala Březová u Slušovic již 22. Setkání obcí a měst s názvem Březová. Historie unikátního srazu, jemuž byla „naše“ Březová hostitelem již potřetí, sahá až do 80. ket minulého století.

 • Svatá Anna v Ostratě. Arcibiskup Graubner žehnal novému vozu i hasičské stříkačce

  Svatá Anna v Ostratě. Arcibiskup Graubner žehnal novému vozu i hasičské stříkačce

  Fotoreportáž

  Téměř tři stovky věřících se v prosluněné nedělní ráno sešly u Ostratské kaple, aby se zúčastnily mše svaté. Oslavy dne Svaté Anny, které v Ostratě každoročně organizuje aktivní a obětavý Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí a místní organizací Červeného kříže, měly letos zvlášť slavnostní ráz. Slavnostní mše byla celebrována za přítomnosti arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského mons. Jana Graubnera.

 • Starci na chmelu. Nejznámější český filmový muzikál osvěžil Hvozdenské léto

  Starci na chmelu. Nejznámější český filmový muzikál osvěžil Hvozdenské léto

  Fotoreportáž

  Starce na chmelu, první a nejznámější český filmový muzikál, představil v rámci „Hvozdenského léta“ místní Kroužek divadelních ochotníků návštěvníkům zrekonstruovaného areálu u myslivecké chaty Lovka ve Hvozdné.

 • Video

  Pod hvězdami rozezpíval Zádveřice legendární Katapult

  Foto a video

  Rocková noc pod hvězdami. Festival na pohodu, jak jej stručně charakterizuje pořadatel a frontman vizovické kapely Fleret Zdeněk Hrachový. V sobotu se konal tradičně v zádveřickém fotbalovém areálu.

 • AC Premier versus Dynamo Focus 5:4. Muzikanti vyměnili nástroje za kopačky

  AC Premier versus Dynamo Focus 5:4. Muzikanti vyměnili nástroje za kopačky

  Fotoreportáž

  Každoroční předzábavové klání rockových kapel se konalo na hvozdenském fotbalovém hřišti v páteční podvečer. Páni muzikanti vyměnili nástroje za kopačky a jejich úsilí vstřelit gól nebylo o nic menší, než to obvyklejší, na pódiu před publikem. Vidět špičkové zpěváky Pavla Langera z Focusu, Jardu Bobowskeho z Premieru, či Libora Chuděje z Kosovců, jak se honí za balónem je vždy zážitek.

 • 3. Gulášfest ve Slušovicích ovládli gulášoví mistři z Geluru i

  3. Gulášfest ve Slušovicích ovládli gulášoví mistři z Geluru i "Red Bull" Martin Šonka

  Fotoreportáž

  Slušovice, Neubuz - Dobrá nálada, skvělá organizace, vynikající kuchařské týmy, prémiový program, krásné počasí i početná návštěva. Šest pozitivních atributů udělalo z 3. ročníku gulášfestu na letišti Bílá Hlína krásný den pro více než tisícovku návštěvníků.

 • Nové CD kapely Premier pokřtil na Kopné Otakar Brousek. Zahráli k tomu Hamleti

  Nové CD kapely Premier pokřtil na Kopné Otakar Brousek. Zahráli k tomu Hamleti

  Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Dalibor Gondík, Hardy Marzuki jsou na Kopné jako doma. Už loni zahráli Hamleti spokojenému publiku před místním penzionem (více zde). Letos se vrátili, aby vystoupili společně s kapelou Premier. V průběhu večera pokřtil další host večera, Otakar Brousek, nové CD kapely Premier.

 • Primici ve Slušovicích sloužil Karel D. Skočovský

  Primici ve Slušovicích sloužil Karel D. Skočovský

  Fotoreportáž

  Nedělní odpoledne proběhla ve slušovickém kostele sv. Jana Křtitele i na přilehlém náměstí výjimečná církevní slavnost. Primiční Mši tu sloužil nový kněz, který přijal kněžské svěcení včera, v sobotu 28. června, v olomoucké katedrále.

 • Slušovické děti přivítaly prázdniny na fotbalovém stadionu

  Slušovické děti přivítaly prázdniny na fotbalovém stadionu

  Foto a video

  Jedna z akcí, na kterou se dědi těší snad nejvíc, „Začátek prázdnin“ proběhla tradičně pár hodin po rozdání vysvědčení na Městském fotbalovém stadionu ve Slušovicích. Pořadatelé zábavného odpoledne letos pro děti připravili několik novinek, které se setkaly z velkým zájmem.

 • 12. Folklórní zámecké odpoledne ve Vizovicích

  12. Folklórní zámecké odpoledne ve Vizovicích

  Fotoreportáž

  V  pořadí již dvanácté Folklorní zámecké odpoledne se konalo v neděli 22. června ve Vizovicích. Za nadšeného potlesku zaplněného nádvoří vizovického zámku předvedli své folklórně-taneční a muzikantské umění Portáš z Jasenné, Vizovjánek, Vysočan z Hlinska, Břeclavánek, dále cimbálové muziky Vizovský Juráš, Ocún, cimbálová muzika Fojt, a muziky hostujících souborů.

 • Tajemství staré bambitky odhalili ve Slušovicích malí herci ze školy v Neubuzi

  Tajemství staré bambitky odhalili ve Slušovicích malí herci ze školy v Neubuzi

  Fotoreportáž ze slavnostní „Promoce“ a divadelního představení ZŠ Neubuz

  V úterý 25. 6. 2014 v Nové sokolovně ve Slušovicích se konala „Promoce“ žáků 5. ročníku. Každoročně se slavnostně loučíme s neubuzskými žáky, kteří přestupují na 2. stupeň základních škol.

 • Všeminění. Tentokrát i se soutěží Vizovický Herkules

  Všeminění. Tentokrát i se soutěží Vizovický Herkules

  Fotoreportáž z dne pro rodiny s dětmi

  Všemina, Vizovice – Den pro rodiny s dětmi uspořádal v předposlední červnovou sobotu Dětský domov a Základní škola ve Vizovicích ve spolupráci s občanským sdružením Žij s úsměvem. Velký dětský den – Všeminění , jak novým slovesem organizátoři akci před lety vtipně pojmenovali, se tentokrát nesl nejen v duchu bohatého programu.

 • Cyklobrána do prázdnin 2014 fotoalbum č.2

  Cyklobrána do prázdnin 2014 fotoalbum č.2

  Fotoreportáž

  Cyklobrána se letos opravdu podařila, dětí závodilo neuvěřitelné množství a činili se i naši přátelé, fotografové a příležitostní dodavatelé krásných záběrů. Jeden z nich, Milan Caha, nám poslal doslova katalog mladých závodníků. V závěru fotoalba narazíte i na galerii stupňů vítězů Cyklobrány do prázdnin 2014.

 • „ Cyklobránu do prázdnin

  „ Cyklobránu do prázdnin" si děti užily. Na Všemině jich závodilo 449!

  Tisková zpráva a fotoalbum číslo 1.

  Dětské úsměvy, závodní nasazení a sem tam nějaké slzičky byly vidět o víkendu v Activityparku na Všemině. Občanské sdružení AMENITY – EXTREM SPORT TÝM společně s dalšími nadšenými dobrovolníky na čele s otcem myšlenky „Cyklobrány do prázdnin“ Jiřím Richterem, uspořádalo cyklistický závod pro děti.

 • Dětský den na letišti. Děti, letadla i motocyklový kaskadér

  Dětský den na letišti. Děti, letadla i motocyklový kaskadér

  Foto a video

  Slušovice - V sobotu 14. června uspořádali provozovatelé leteckého areálu na Bílé Hlíně každoroční „Dětský den na letišti“. Oblíbenou akci a na oblíbeném místě navštívilo v průběhu dne nespočet rodin s dětmi.

 • V Trnavě otevřeli rodinný pivovar. Pivo Vraník vysvětil otec Emil

  V Trnavě otevřeli rodinný pivovar. Pivo Vraník vysvětil otec Emil

  Fotoreportáž

  V pátek 6. června byl Trnavě slavnostně otevřen Rodinný pivovar Vraník. V turisty i domácími oblíbeném Penzionu a hostinci Na Rozcestí si tak můžete dát piva, která jinde neochutnáte.

 • Fotbalové naděje soutěžily ve Slušovicích po osmé o Pohár starosty

  Fotbalové naděje soutěžily ve Slušovicích po osmé o Pohár starosty

  Fotoreportáž

  VIII. ročník fotbalového turnaje starších přípravek se pod názvem „O Pohár starosty Slušovic“ konal v sobotu 7. června na Městském fotbalovém stadionu. Mladí domácí borci ze Slušovic si po dvou letech vítězných oslav letos užili „pouze“ bronzovou radost, když v boji o třetí příčku porazily Valašské Klobouky 2:1.

 • Foto: Rockový festival Bílá hlína 2014 ve Slušovicích

  Sobota na Rockovém festivalu ve Slušovicích - fotogalerie zde.
  Neděle na Rockovém festivalu ve Slušovicích - fotogalerie zde.
  SKILLET USA) na Rockovém festivalu ve Slušovicích - fotogalerie zde.

 • Úhlavní přátelé. Divadlo v Rytířské bavilo Slušovice už podruhé

  Úhlavní přátelé. Divadlo v Rytířské bavilo Slušovice už podruhé

  Fotoreportáž

  Slušovice - Svěží francouzskou komedii o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství představilo Nové sokolovně pražské Divadlo v Rytířské. Co může způsobit neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel?

 • Oslava 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Slušovicích

  Oslava 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů ve Slušovicích

  Tisková zpráva a kompletní fotoreportáže z vydařených oslav

  Slušovickými hasiči dlouho připravovaný den byl zahájen tóny trubek z věže kostela a následně budíčkem dechové hudby.

 • Zahradní slavnost aneb oslava Dne maminek a celé rodiny

  Zahradní slavnost aneb oslava Dne maminek a celé rodiny

  Reportáž z rekordně navštívené akce na ostratském „výletišti“

  Na den maminek, druhou květnovou neděli, nejen, že se velmi ochladilo, ale k tomu se přidal vytrvalý déšť a tak jsme museli naši akci přesunout na náhradní termín, a to 25. 5. 2014.

 • Slušovičtí turisté hledali poklad. A založili oddíl

  Slušovičtí turisté hledali poklad. A založili oddíl

  Fotoreportáž

  První, zakládající pochod nového Turistického oddílu uspořádali v sobotu 24. května členové Asociace sportu pro všechny ve Slušovicích. Skupina milovníků procházek a přírody se sešla v devět hodin u kostela, aby pak vyrazila na pochod směr Hrobice „Na Dubíčku“.

 • Aligátoří stopou v Kempu Dešná. Pátý díl srazu čtyřkolek

  Aligátoří stopou v Kempu Dešná. Pátý díl srazu čtyřkolek

  Pátý, jubilejní sraz si dali o tomto víkendu majitelé a příznivci motorových čtyřkolek. Obvyklé místo tohoto dostaveníčka, Kemp Dešná, je ideálním prostorem nejen pro akce tohoto druhu.

 • Dostihovou sezonu ve Slušovicích zahájil žokej Šafář hattrickem

  Dostihovou sezonu ve Slušovicích zahájil žokej Šafář hattrickem

  Fotoreportáž

  Dostihová sezona ve Slušovicích odstartovala v sobotu Cenou hejtmana Zlínského kraje. Ta se stala skalpem svěřence Zdeny Havlíčkové Gloushka reprezentující stáj Kika s žokejem Jaromírem Šafářem v sedle.

 • Pohádkové bytosti obsadily les nad rybníkem Argalaška

  Pohádkové bytosti obsadily les nad rybníkem Argalaška

  Fotoreportáž

  Hvozdná – Každoroční součástí druhého dne Hvozdenského měšce, přehlídky dětských souborů a souborů hrajících pro děti, bývá i Pohádkový les.

 • Stavění máje ve Slušovicích. Z lesa až na místo vztyčení

  Stavění máje ve Slušovicích. Z lesa až na místo vztyčení

  Podaří se letos slušovickým tradiční májový symbol uhlídat?

  Že není udržení tradice stavění Máje žádná legrace, ale práce pro tvrdé chlapy, se můžete přesvědčit v naší reportáži. Spolupracující fotografové totiž tentokrát zdokumentovali cestu Máje ze samotného lesa až na místo slavnostního vztyčení.

 • Slušovické čarodějky si daly dostaveníčko na faře

  Slušovické čarodějky si daly dostaveníčko na faře

  Fotoreportáž z farní zahrady ve Slušovicích

  Mohlo by se zdát, že k sobě čarodějky a farní prostředí tak úplně nepatří, přesto se včera odpoledne na akci pořádané spolkem Slušovjánek povedlo tyto obě duchovní sféry spojit v jeden zajímavý celek.

 • Nabitá „1. venkovní zábava“ bavila tradičně ve Hvozdné

  Nabitá „1. venkovní zábava“ bavila tradičně ve Hvozdné

  Fotoreportáž

  Netypicky černobílou, o to poutavější fotoreportáž přinášíme z tradičně nabité „První venkovní zábavy“ ve Hvozdné. Filipojakubskou noc doprovázely ve skvělé formě hrající kapely Focus a Premier. Součástí programu byla tradičně půlnoční ohňová show.

 • Anna, poklad rodiny. Otrokovice zahrály Vizovicím

  Anna, poklad rodiny. Otrokovice zahrály Vizovicím

  Fotoreportáž

  Divadelní soubor Tyjátr, který má svou stálou scénu v Otrokovické BESEDĚ, pravidelně vyjíždí pobavit diváky také v jiných městech a obcích Zlínského kraje. V pátek 25. dubna se dostalo i na vizovické publikum.

 • Velikonoce po kovbojsku. Na ranči Luckysky

  Velikonoce po kovbojsku. Na ranči Luckysky

  Občanská sdružení Šance pro život a Robinsonky uspořádala na Ranči Luckysky akci s příznačným názvem Velikonoce po kovbojsku. V krásnou před-velikonoční sobotu byl v areálu na Lipských pasekách připraven bohatý program.

 • Veřejná přehlídka pohybových skladeb

  Veřejná přehlídka pohybových skladeb

  Nadšení i um předvedlo ve Zlíně hned několik tanečně-sportovních skupin ze Slušovicka

  Velkému zájmu veřejnosti se těšila nedělní „Přehlídka pohybových skladeb“ ve Zlíně. Ve sportovní hale Eurosnics ve Zlíně měl bohaté zastoupení také slušovický region. Soutěžní přehlídky se s úspěchem zúčastnilo hned několik věkových kategorií týmů ze základní školy v Trnavě, slušovických mažoretek GENESIS, skvělých tanečnic ze skupiny KONTRAST DANCE a dívčí skupina ZUMBIČKA - ASPV Slušovice.

 • Posel z Liptákova ve Vizovicích

  Posel z Liptákova ve Vizovicích

  Fotoreportáž z přestavení DNO Vizovice

  „Soubor si neklade žádné vysoké ambice. Stačí mu, když pobaví sám sebe a své publikum,“ říkají se skromností sobě vlastní protagonisté DNO (Divadla nahodilých o ochotníků) z Vizovic. Když soubor v roce 1995 založili, rozhodli se, že nacvičí a potom pro domácí publikum zahrají některou z divadelních her geniálního českého dramatika a Járy Cimrmana.

 • Velikonoční Jarmark ve Vizovicích. Každoroční předzvěst svátků jara

  Velikonoční Jarmark ve Vizovicích. Každoroční předzvěst svátků jara

  Fotoreportáž z Vizovic

  Velikonoční jarmark, který v městě každoročně předcházení svátkům jara, se konal v sobotu v prostorách Domu kultury ve Vizovicích. Místní kulturák jako vždy zaplnily prodejní stoly s tradičním zbožím.

 • Farmářské trhy v regionu odstartovali ve Slušovicích

  Farmářské trhy v regionu odstartovali ve Slušovicích

  Spíše rovnou v májové atmosféře, s rozkvetlými stromy Náměstí svobody, odstartovali včera slušovičtí sezonu farmářských trhů v regionu. V krásné sobotní dopoledne si do centra Slušovic našly cestu stovky domácích, ale i přespolních návštěvníků.

 • Josef Zíma zazpíval vyprodané sokolovně

  Josef Zíma zazpíval vyprodané sokolovně

  Fotoreportáž – Král české dechovky a princ Radovan ještě nekončí

  Ve Slušovicích vystoupil v pátek Josef Zíma. Český herec a zpěvák, který za měsíc oslaví 82 let, svým kultivovaným a příjemným vystoupením potěšil převážně seniory nejen ze Slušovic. Vzácnou návštěvu si v Nové sokolovně nenechali ujít občané z mnoha okolních obcí, z Kašavy přijel rovnou autobus.

 • Sluníčko ze Slušovic rozsvítilo Galaxii ve Zlíně

  Sluníčko ze Slušovic rozsvítilo Galaxii ve Zlíně

  Fotoreportáž

  Již čtvrtým rokem zorganizoval a zajistil Nadační fond pro rozvoj a podporu Slušovic zájezd slušovických dětí do zábavního parku Galaxie ve Zlíně.

 • Vizovické pečivo v roce 2014. V tradici rodu Halů pokračuje paní Kučerová

  Vizovické pečivo v roce 2014. V tradici rodu Halů pokračuje paní Kučerová

  Halův pekařský rod působil ve Vizovicích od r. 1775. Prvním z řady Halů - pekařů byl Pavel Hala, který mohl začít pekařit díky tomu, že byl jako kostelník osvobozen od roboty. Řemeslo po něm v přímé linii přecházelo z otce na syna - Václav Hala - František Hala st. - František Hala ml. - Dušan Hala.

 • Floristická show ve Hvozdné. Když herce vystřídají květy

  Floristická show ve Hvozdné. Když herce vystřídají květy

  Fotoreportáž z divadla ve Hvozdné

  V sobotu 23. března se v sále Hvozdenského divadla konala tradiční akce s názvem JARO VE HVOZDNÉ. Aktuální trendy v jarní floristice představil u nás dobře známý několikanásobný Mistr České republiky ve floristice Jaromír Kokeš.

 • Co včera byli The Beatles, to jsou dnes The Backwards . Dvě hodiny s nejslavnější kapelou všech dob

  Co včera byli The Beatles, to jsou dnes The Backwards . Dvě hodiny s nejslavnější kapelou všech dob

  Fotoreportáž z Nové sokolovny ve Slušovicích

  Když se přesně v 19 hodin Novou sokolovnou rozezněly tóny písně Twist and Shout, nemohl být ve vyprodaném sále snad nikdo na pochybách, že dnes je tu správně. Stačilo malinko přivřít oči, zaposlouchat se a rázem před Vámi stáli oni. The Beatles - nejslavnější kapela všech dob.

 • Někomu život, někomu smrt. Vizovice si připomínají útok na Heydricha

  Někomu život, někomu smrt. Vizovice si připomínají útok na Heydricha

  Fotoreportáž z Kulturního domu ve Vizovicích

  V pátek 14. března se v Informačním centru Domu kultury ve Vizovicích uskutečnila vernisáž výstavy Někomu život, někomu smrt. Vernisáž zahájila místostarostka Vizovic Zuzana Štalmachová spolu s Alenou Gajdůškovou, místopředsedkyní senátu a dalšími vzácnými hosty.

 • Vybraná jídla? V Zádveřicích i bez Michelinské hvězdy

  Vybraná jídla? V Zádveřicích i bez Michelinské hvězdy

  Že za vybranými pochoutkami nemusíte zrovna do některé z pražských restaurací oceněných tímto „kuchařským Oskarem“, jsme se přesvědčili dnes. V první jarní den jsme navštívili vyhlášenou restauraci v Motorestu Zádveřice. V rámci dní Zvěřinových specialit nám tamní kuchaři připravili menu o jakém se nám ani nesnilo. Posuďte sami…

 • Masopustní průvod prošel Vizovicemi

  Masopustní průvod prošel Vizovicemi

  Fotoreportáž

  Masopustním průvodem si folklórní soubor Vizovjánek každoročně připomíná třídenní svátek, po němž by měl následovat čtyřiceti denní půst končící Velikonocemi. Bujaré veselí provázené lidovými scénami a masopustní kapelou odstartovalo první březnový den, v jednu odpolední, na Masarykově náměstí.

 • Divadelní ples. Ve Hvozdné jako v opeře

  Divadelní ples. Ve Hvozdné jako v opeře

  Fotoreportáž

  Již u vstupu do sálu hvozdenského divadla si mohli návštěvníci připadat jako na slavném plesu v rakouském hlavním městě. Červený koberec, který je uvítal společně s růžemi pro ženy, sál slavnostně vyzdobený květinovými vazbami, speciální foto-stěna k dispozici i s profesionálním fotografem…

 • Ples Mikroregionu Slušovicko. Showband i pivní rozcvička hvozdenských ochotníků

  Ples Mikroregionu Slušovicko. Showband i pivní rozcvička hvozdenských ochotníků

  Fotoreportáž

  Mikroregion Slušovicko, jako dobrovolný svazek obcí regionu funguje již bez mála 8 let. K tradičním akcím pořádaných tímto sdružením patří kromě vánočního jarmarku také každoroční ples.

 • První městský ples ve Slušovicích se vydařil. Pan Ivoš přišel v kalhotách

  První městský ples ve Slušovicích se vydařil. Pan Ivoš přišel v kalhotách

  Fotoreportáž

  Slušovice - Nemohlo to být jinak. S druhou plesovou sezonou v Nové sokolovně přišel i I. městský ples. Příjemné prostory sálu Nové sokolovny, osvědčení Kosovci, vyprodané vstupné, avizované překvapení v programu, i našlapaná tombola, daly tušit, že ples bude úspěšný.

 • Dětský karneval ve Vizovicích

  Dětský karneval ve Vizovicích

  Fotoreportáž z vizovické Sokolovny

  V neděli 19. ledna si užívaly svého karnevalu také malí Vizovjané. V místní sokolovně jej připravila TJ Sokol Vizovice.

 • Dětský karneval v Trnavě

  Dětský karneval v Trnavě

  Fotoreportáž z tělocvičny základní školy v Trnavě

  Trnava - Zaplněná tělocvična v neděli 19. ledna byla svědkem prvního letošního dětského karnevalu v regionu. Kreativitou trnavští rodiče nešetřili a k vidění byly masky vpravdě povedené.

 • 3. ples Města Vizovic. Bál se vším všudy

  3. ples Města Vizovic. Bál se vším všudy

  Fotoreportáž

  3. Městský ples se uskutečnil v sobotu 11. ledna ve Vizovicích. Přijeli jsme na místo, abychom „prověřili“ dobrou pověst této akce z úvodních dvou ročníků. Vznešený duch plesové sezóny nás zasáhl hned od začátku.

 • Jubilejní 10. Slušovický košt ovládla slivovice značky Buriánek

  Jubilejní 10. Slušovický košt ovládla slivovice značky Buriánek

  Fotoreportáž

  Již podesáté ukončili sezónu pálení „Slušovickým koštem“ příznivci slivovice ve Slušovicích. V restauraci U Strýčka se sešli, aby se pochlubili svým vzorkem oblíbené pálenky. V silné konkurenci 52 (!) vzorků prošla koštem až na 1. místo slivovice pana Buriánka ze Slušovic.

 • Silvestr a Nový rok v regionu. Vy jste slavili, my jsme fotili

  Silvestr a Nový rok v regionu. Vy jste slavili, my jsme fotili

  Fotoreportáž - ohňostroje ve Hvozdné, Slušovicích a Vizovicích

  Zatímco v ulicích měst a obcí v regionu Slušovicka a Vizovicka probíhaly oslavy Silvestra a i vítání Nového roku 2014, my jsme byli na různých místech takříkajíc v druhé vlně, abychom pro Vás tyto slavnostní okamžiky zaznamenali.