Inzerce
Domů Novinky Dostihový den Františka Čuby. Tisíce lidí přišly na dostihy i doprovodný program

Dostihový den Františka Čuby. Tisíce lidí přišly na dostihy i doprovodný program

Že jsou dostihy ve Slušovicích na vzestupu kvalitou i návštěvností není už léta pochyb. Když ovšem pořadatelé dostihový den spojí se jménem tvůrce legendárního JZD Františkem Čubou a obohatí jej bohatým kulturním programem, je o rekordní návštěvu sezony postaráno jaksi automaticky.

Nejinak tomu bylo i včera. Od jedenácti hodin se do areálu kolem Moravského závodiště ve Slušovicích hrnuly davy diváků a jejich počet nakonec překročil hranici osmi tisíc.

Devět kvalitně obsazených dostihů (fotky z dostihů v závěru fotoreportáže) střídal po celý den program na přilehlé speciálně vybudované stage. Lidový vypravěč Franta Uher na ní uvedl několik kapel. Po poledni vystoupili hudební matadoři z Katapult Revival či legendární Progres 2. Všechny generace zaujal svou revivalovou show i Elvis Presley. Hlavní taháky programu však diváky teprve čekaly.

Naprosto brilantním pěveckým vystoupením se ve Slušovicích blýskla slovenská zpěvačka Kristína. Interpretka, jejíž hvězda vyšla před pěti lety úspěchem v soutěži Eurovision Song Contest, zanechala ve Slušovicích ten nejlepší dojem. „Do dneška jsem znala jen její poměrně ohrané šlágry z rádia,“ řekla portálu Horní Podřevnicko posluchačka ze Slušovic. „Myslela jsem, že je to taková hvězdička udělaná v hudebním studiu, ale její skvělé živé vystoupení mne vyvedlo z omylu,“ shrnula většinový názor publika, které převážně využilo stinných prostor pod jednou z tribun, aby se skrylo před chvílemi nesnesitelným žárem.

Na závěr programu pak legendární Metalinda jen potvrdila kvalitu, kterou je v regionu tolik blízkém slovenské hranici známá. „Zdejší publikum je úžasné, poznali jsme to nedávno na koncertu ve Veselé (více zde). I dnes jste s námi zpívali téměř všechny skladby. Některé znáte lépe, něž my, “ pochválil na závěr už pro změnu zmoklé slušovické publikum kapelník Peter Sámel.

Velký dostihový den zpestřila dále velká pouť, trenažer formule 1, výstava sportovních vozů a veteránů, jízdy a prezentace čtyřkolek AligatorAVS Aleše Vajďáka, či seskoky parašutistů z Jump tandem Prostějov. Nechyběly farmářské trhy se sortimentem regionálních značek – za zmínku například stála vkusná a nápaditá prezentace regionální (přímo slušovické) pražírny kávy Aurelius. Šikovné slečny v „dresech“ kávové značky podávaly kávu na tribunách i v klimatizovaných prostorách a v průběhu celého dne k tomu samy předváděly své hudebně- taneční vystoupení.

Dalšími dostihovými dny ve Slušovicích jsou v sobotu 19. září (Cena EBF) a tradiční, 

HLavní partneři

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline - specializovaný výrobce Na posuvné dveře pro vestavěné skříně se firma Mline specializuje již od roku 2003....

Tomáš Ševčík – Tvořím weby, které vydělávají

Tvořím webové stránky s důrazem na analýzy. Díky porozumění vašemu cíli, byznysu a zákazníkům postavím web, který...

Tomáš Surovec – Realitní poradce a makléř

Vaši nemovitost prodám za nejvyšší možnou cenu do 2 měsíců, nebo pronajmu do 15-ti dnů. Především díky propracovanému realitnímu...

Chlazení, klimatizace a tepelná čerpadla Gargulák

Montáž a prodej klimatizací, tepelných čerpadel, chlazení, odvlhčovačů nebo gastro zařízení všech druhů - toto všechno Vám může nabídnou naše rodinná firma,...

Vraník – rodinný pivovar a penzion

Podnik nabízí své služby už od roku 1928 a zajímavostí je, že je v rukou již čtvrté generace rodinných příslušníků. Restaurace s...
X