Základní škola v Kašavě uspořádala Školní farmářský den

Středa, 13 Červen 2018 09:48 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Kašava Bookmark and Share

Fotoreportáž

Hlavními tématy úterní akce, kterou zorganizovaly ZŠ a MŠ Kašava ve spolupráci s Agrární komorou Zlín a občanským sdružením Líska, byly zemědělství, příběh jídla, zdravý životní styl, místní udržitelná ekonomika, řemesla a kulturní dědictví regionu.

Dopoledne, v rámci tématu Děti dětem, proběhla v areálu školy simulace Farmářského trhu.

Odpoledne od 14 hodin potom na návsi u Obecního úřadu proběl Farmářský trh s prezentací práce dětí pod názvem Děti, líska a výrobci pro rodiče a veřejnost (ve fotoreportáži). Do programu a nabídky přispěli žáci školy i místní řemeslníci, farmáři a výrobci. Děti si svůj farmářský prodej náležitě užívaly a kromě vlastního přispění výrobky ukázaly i talent skutečných obchodníků vyvoláváním různých reklamních sloganů!

Součástí odpoledne na kašavské návsi byl také kulturní program žáků školy, dětského pěveckého sboru Slunéčko i dětí MŠ.  Na pódiu proběhl i křest školní regionální kuchařky s názvem Zapomenuté recepty našich babiček autorky Zdeňky Krmáškové a kolektivu. Byl o ni mimo jiné velký zájem a ředitel kašavské základní školy Zdeněk Vlk už během křestu zdůraznil nutnost dotisku jejího prvního vydání.