Stroužky sázíme na konci podzimu. Česnek miluje chlad a zimu, radí Hanka Outratová z prodejny Moje Smečka

Pátek, 06 Září 2019 10:18 | Zdroj: Moje Smečka - Vizovice - Inzerce | Značky Lutonina, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Podzimní pozvánka do specializované prodejny Moje smečka

Stroužky sázíme na konci podzimu. Česnek miluje chlad a zimu, radí Hanka Outratová z prodejny Moje Smečka
Život v podzimní zahradě se zklidňuje a pozvolna připravuje k zimnímu spánku. Jejího majitele však čeká ještě mnoho práce, protože cokoli dobrého na podzim pro zahradu uděláme, na jaře nám to několikanásobně vrátí svou krásou, svěžestí, množstvím květů, plodů, vůní a barev. Na téma podzimní aktivit v zahradě pár řádků od Hany Outratové ze specializované prodejny MOJE SMEČKA - zahrádkářské a chovatelské potřeby ve Vizovicích.

Kdy a jak správně vysadit zimní odrůdy česneku?

Česnek miluje chlad a zimu. Stroužky sázíme na konci podzimu, kdy ideálně denně hlídáme teplotu, protože bychom ho měli vysadit těsně předtím, než půda zamrzne. Proto se může stát, že ho vysadíte až v prosinci.

"Sadbový česnek v balení 250g, 500g a 1kg už čeká na své zákazníky! Momentálně k dispozici odrůda DUKÁT"

Česnek zasadíme do vyhloubených rýh tak, aby nad vrcholkem stroužku bylo 4 až 6 cm země. Řádky jsou od sebe vzdálené 25 až 30 cm, stroužky v řádcích 10 až 12 cm.

 Před samotnou výsadbou je potřeba česneku správně přichystat půdu, zasypat Dusíkatým vápnem a nechat záhon alespoň 3 týdny odpočívat pod netkanou textilií, předejdeme tak škůdcům a zbytečnému zarůstání půdy plevelem a omezíme tak houbové choroby česneku. Dále  moříme česnek v 5% roztoku Sulky a to po dobu 6 až 12 hodin.

Všechny potřebné přípravky i samotný česnek samozřejmě najdete u nás na prodejně.

Více draslíku, méně dusíku

Pro správné přezimování rostlin, trávníku, nebo stromů je potřeba vyšší množství draslíku, který zajistí dostatečné zesílení rostlinných pletiv a zahuštění buněčných šťáv, což zajistí rostlinám odolnost proti mrazu, nebo trávníku odolnost proti plísni sněžné. Rozhodně je potřeba vyhnout se hnojivům s vysokým obsahem dusíku, která jsou vhodná spíše pro nastartování rostlin brzy z jara. Proto je potřeba hledat hnojiva s označením PODZIMNÍ. V naší prodejně jsou k dispozici podzimní hnojiva pro různé druhy a skupiny rostlin, od jehličnanů, přes byliny, trávníky, nebo okrasné keře, růže, maliny, ostružiny, vřesy, skalničky či trvalky.

Pro správné vysazení vřesů, azalek, rododendronů, či okrasných keřů, nebo jehličnanů máme na prodejně dostatečné množství speciálních substrátů, mykorhyzních hub, hnojiv, také mulčovací kůru a netkané textilie proti prorůstání plevelu.

Nezapomeňte na zelené hnojení Vaší zahrádky

Okurková sezóna pomalu končí, Vaše zeleninové záhonky zejí prázdnotou? Je potřeba půdě dodat potřebné živiny a zajistit, aby se zde neusadilo zbytečné množství plevelu. K tomuto je vhodné do záhonků zasít takzvané "zelené hnojení" hořčici, řepku, svazenku, nebo speciální luskoobilnou směs, všechny tyto komodity máme skladem a rádi Vám poradíme jak na to.

Pokud chcete na podzim vysazovat okrasné záhony, například s nádherně kvetoucími cibulovinami, máme pro Vás speciální nabídku luxusních podzimních cibulovin z Holandska, které Vám budou na jaře všichni závidět. Není nad krásnou jarní záplavu tulipánů, narcisů, hyacintů, okrasného česneku, nebo modřenců…

Pro správné vysazení vřesů, azalek, rododendronů, či okrasných keřů, nebo jehličnanů máme na prodejně dostatečné množství speciálních substrátů, mykorhyzních hub, hnojiv, také mulčovací kůru a netkané textilie proti prorůstání plevelu.

MOJE SMEČKA, Vizovice - Masarykovo nám. 418 (v  průjezdu za starou školou)
Náš školený personál se bude těšit na Vaši návštěvu a to nejen kvůli podzimnímu hnojení, ale také pro nákup krmiv, pamlsků, chovatelských potřeb, či tabáku.