Co dáte zahradě na podzim, na jaře vám několikanásobně vrátí, říká Hana Outratová z Vizovic

Úterý, 13 Září 2016 14:48 | Zdroj: Moje Smečka - Vizovice - Inzerce | Značky Lutonina, Vizovice, Zádveřice

Bookmark and Share

Podzimní pozvánka do specializované prodejny Moje smečka

Život v podzimní zahradě se zklidňuje a pozvolna připravuje k zimnímu spánku. Jejího majitele však čeká ještě mnoho práce, protože cokoli dobrého na podzim pro zahradu uděláme, na jaře nám to několikanásobně vrátí svou krásou, svěžestí, množstvím květů, plodů, vůní a barev. Na téma podzimní aktivit v zahradě pár slov od Hany Outratové majitelky specializované prodejny MOJE SMEČKA - zahrádkářské a chovatelské potřeby ve Vizovicích.

„Dostatek kvalitních živin potřebují vaše rostliny nejen v době růstu, kvetení a dozrávání plodů, ale především na podzim, kdy jim musíte zajistit dostatečné množství prospěšných látek, pro jejich správné přezimování,“ říká odbornice a přidává několik rad.

Více draslíku, méně dusíku

Pro správné přezimování rostlin, trávníku, nebo stromů je potřeba vyšší množství draslíku, který zajistí dostatečné zesílení rostlinných pletiv a zahuštění buněčných šťáv, což zajistí rostlinám odolnost proti mrazu, nebo trávníku odolnost proti plísni sněžné. Rozhodně je potřeba vyhnout se hnojivům s vysokým obsahem dusíku, která jsou vhodná spíše pro nastartování rostlin brzy z jara. Proto je potřeba hledat hnojiva s označením PODZIMNÍ. V naší prodejně jsou k dispozici podzimní hnojiva pro různé druhy a skupiny rostlin, od jehličnanů, přes byliny, trávníky, nebo okrasné keře, růže, maliny, ostružiny, vřesy, skalničky či trvalky.

Nezapomeňte na zelené hnojení Vaší zahrádky

Okurková sezóna pomalu končí, Vaše zeleninové záhonky zejí prázdnotou? Je potřeba půdě dodat potřebné živiny a zajistit, aby se zde neusadilo zbytečné množství plevelu. K tomuto je vhodné do záhonků zasít takzvané "zelené hnojení" hořčici, řepku, svazenku, nebo speciální luskoobilnou směs, všechny tyto komodity máme skladem a rádi Vám poradíme jak na to.

Pokud chcete na podzim vysazovat okrasné záhony, například s nádherně kvetoucími cibulovinami, máme pro Vás speciální nabídku luxusních podzimních cibulovin z Holandska, které Vám budou na jaře všichni závidět. Není nad krásnou jarní záplavu tulipánů, narcisů, hyacintů, okrasného česneku, nebo modřenců…

Pro správné vysazení vřesů, azalek, rododendronů, či okrasných keřů, nebo jehličnanů máme na prodejně dostatečné množství speciálních substrátů, mykorhyzních hub, hnojiv, také mulčovací kůru a netkané textilie proti prorůstání plevelu.

V nabídce bude také ozimý sadbový česnek Karel IV. a přípravky pro jeho správnou výsadbu.

Náš školený personál se bude těšit na Vaši návštěvu a to nejen kvůli podzimnímu hnojení, ale také pro nákup krmiv, pamlsků, chovatelských potřeb, či tabáku.

Web - www.moje-smecka.cz 

Facebook  - www.facebook.com/mojesmeckavizovice

MOJE SMEČKA, Vizovice - Masarykovo nám. 418 (v  průjezdu za starou školou)