Výstava Betlémů ve Hvozdné. Se stejným názvem a zase jiná

Neděle, 29 Listopad 2015 17:39 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hvozdná, Ostrata, Veselá Bookmark and Share

Fotoreportáž

Jenou za rok, vždy víkend spojený s první adventní nedělí, promění se hvozdenské divadlo v expozici vánoční. Na Výstavu betlémů ve Hvozdné si lidé zvykli a každoročně ji stovky návštěvníků spojují nejen s příjemným prožitkem vánoční atmosféry, ale i nákupem adventních doplňků pro své domovy.

Výstava, která nese řadu let stejný název, dokáže vždy znova překvapit a uchvátit nejmenší i ty dospělé a starší návštěvníky. Hvozdenští ochotníci, kteří se zde pravidelně v toto období stávají na několik dní floristy a aranžéry, připravili na výstavě opět spoustu nových vánočních motivů. I letos se jim podařilo navíc získat pro expozici další, dosud nepředstavené betlémy.

K betlémům ze dřeva a keramiky, ale také vlny, příze, drátků, skla se tak letos přidal například i unikátní a originální kousek v podobě betlému vyřezaného v dýni (viz. fotogalerie)

I letos byla hvozdenská Výstava betlémů doplněna praktickými ukázkami rukodělné tvorby spojené především s vánoční tématikou.

Ukázky řemesel v průběhu výstavy předvedli: Zuzana Turčanová - floristika; Martin Slačálek - modelování z mědi; Radka Pastyříková - cukroví nejen pro vitariány; Petr Šandor - Tiffany vitráže; Jaroslav Martinek - keramika; Martin Bořuta - řezbování; Michaela Čočková - korálkové ozdoby; Jitka a Pavel Hutěčkovi - dřevěné ozdoby; Elen Macháčková - vizovické pečivo