Všeminské slavnosti: z Hošťálkové přiletěli dravci, až z Brdíkova klaun

Neděle, 06 Srpen 2017 14:59 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Všemina Bookmark and Share

Fotoreportáž

První srpnová sobota patřila na hřišti TJ Sokol Všemina každoročním Všeminským slavnostem. Poutavý program, ve kterém nebylo od odpoledne až do noci prázdného místa, přinesl zábavu i poučení pro všechny generace. Orientován byl však především pro děti. Radostný shluk kolem klauna Brdíka, zájem nejmenších o bezprostřední kontakt se sovou či poštolkou ze Záchranného centra v Hošťálkové či valná dětská hromada uprostřed pěnové show, to jen potvrdily.

Dění na všeminském hřišti se točilo významně  i kolem místních hasičů: děti si zahrály hasičskou soutěž Soptíkův víceboj, ovace sklidil i dokonalý požární útok mladých hasičů. Mimochodem: zdejší spolky se každoročně zřetelně podílejí na zdárném chodu akce. Všeminské hasičky jsme třeba viděli kmitat ve velkém stanu z občerstvením, zatímco na jiném konci fotbalového trávníku smažili turisté i s turistkami TJ Sokol Všemina langoše. O kus dál jejich kolegové točili pivo.

Regionální duch akce potvrdila i účast fenomenálního Martina Bořuty z nedaleké Podkopné Lhoty. Jeho řezbářská podívaná, při které z kusu stromu vyrůstá přímo před zraky diváků umělecké dílo, je pokaždé oslavou Martinovy šikovnosti, talentu a píle.  Zájem byl i o nablýskanou soutěžní Škodovku Romana Kresty či neplánovanou návštěvu policistů, kteří především nadšeným dětem představili svůj vůz i kompletní vybavení policejní hlídky.

Večer pak v podání souboru Boca Fuego vystřídala pěnovou show pro změnu show ohňová a zábava se skupinou Clera.