Všeminění 2017 aneb akční konec školního roku

Středa, 05 Červenec 2017 08:55 | Zdroj: Autor: Mgr. Vlasta Harvánková, odborná vychovatelka, Dětský domov a Základní škola Vizovice | Značky Vizovice, Všemina Bookmark and Share

Všeminění 2017 aneb akční konec školního roku
Ačkoliv byla středa 28. 6. 2017 pracovním dnem, v areálu všeminského ActivityPark Hotelu se to hemžilo lidmi, jak malými, tak většími. A co všechno se tam dělo? Přilákal je tam 7. ročník akce pořádané Dětským domovem a Základní školou Vizovice s příznačným názvem Všeminění 2017.

Program byl jako obvykle pestrý, úkoly pohybové i vědomostní, doprovodné aktivity bohaté.Tříčlenná družstva na dvou okruzích – vědomostním a pohybovém, plnila jednotlivé úkoly. Šlo o pohyb doplněný o uplatnění nabytých školních vědomostí.

Ti, co zrovna nesoutěžili, měli možnost pozorovat ukázku dravců, mohli si nechat namalovat vysněný motiv na obličej, obhlédnout hasičské auto a výbavu dobrovolných hasičů Vsetín-město, či si zasoutěžit při tanečním maratonu se zlínským profesionálem panem Charlesem Burtonem.

Další ročník je za námi a ředitelka pořádajícího dětského domova jej zhodnotila následovně: „Jedná se o již tradiční soutěžní den pro děti. Přináší jim poznat sami sebe a své možnosti, zdokonalit své limity po fyzické stránce. Našim dětem z dětského domova zase dává příležitost potkat se s dětmi z běžných rodin a navázat tak fungující přátelství. Letošní Všeminění se velmi vydařilo a již nyní začínáme přemýšlet nad realizací ročníku příštího. I přesto, že se nám od loňského ročníku úplně proměnil kolektiv pracovníků, tak vše klaplo na jedničku.“

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zapojeným do realizace akce – dobrovolníkům ze Střední pedagogické a sociální školy ve Zlíně, vychovatelům a učitelům Dětského domova a Základní školy Vizovice, ale také vedení ActivityPark Hotelu Všemina za poskytnutí prostor. 

Akce by se však nemohla uskutečnit bez podpory vlídných a přejících sponzorů, jimž mockrát děkujeme za poskytnuté finanční ale i materiální dary. Akce byla spolufinancována z prostředků Zlínského kraje, podporovatelem projetu byla Nadace Terezy Maxové dětem, projekt byl finančně podpořen nadací Synot zřizovanou senátorem Ivo Valentou,  Korunkou, z.s. Luhačovice, která podporuje dětský domov již 10 let, firmou Japavo Slušovice a dalšími. Všem ještě jednou děkujeme.

Mgr. Vlasta Harvánková, odborná vychovatelka, Dětský domov a Základní škola Vizovice

Foto: Dětský domov a Základní škola Vizovice