Obrazem: Vizovické trnkobraní vstoupilo do druhé padesátky

Pondělí, 20 Srpen 2018 17:19 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

51. ročník hudebně-švestkového festivalu Vizovické Trnkobraní otevřel své brány pátek a sobotu 17. a 18. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek.

Do své druhé padesátky tento hudební festival s nejdelší tradicí vstoupil s Jarkem Nohavicou, který se na Trnkobraní vrátil po dlouhých jednadvaceti letech, kdy býval pravidelným účastníkem festivalu. Vizovické trnkobraní dále ozdobili Arakain s Lucii Bílou, kapely Divokej Bill, Mig 21, Mandrage, Jelen, Mirai, Wohnout či zpěvačka Ewa Farná a další interpreti a kapely.

Součástí festivalu byla i tradičně oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Za asistence moderátorů Patrika Hezuckého a Michala Kavalčíka ji letos s 202 knedlíky snědenými v hodinovém limitu ovládl Radim Dvořáček z Ostravy. V novém českém rekordu tak porazil dosavadního rekordmana Kamila Hamerského, na kterého letos zůstala stříbrná příčka.