Vizovice mají nový skatepark. Hned vedle venkovního fitness

Pátek, 10 Srpen 2018 08:27 | Zdroj: Bc. Gabriela Netopilová Sluštíková, PR manažer města Vizovice, , foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Vizovice Bookmark and Share

Milovníci skateboardu či freestyle koloběžek a kol si ve Vizovicích opět přijdou na své. Původní skatepark, který veřejnosti sloužil několik let, radnice musela na jaře zrušit. Ukázalo se, že už nebyl bezpečný. Nové prvky skateparku jsou kombinací betonu a kovu; městskou kasu přišly na 540.000 Kč.

Nový skatepark vznikl na místě toho původního, tedy za horní budovou základní školy. Návštěvníci mohou využít tyto prvky - sestavu Quarter Ramp, Pyramid + Ledge, Manual Pad a Slide Bar. „Chtěli jsme, aby skatepark fungoval už na začátku prázdnin. Nastal ale problém ve výrobě v Německu, a tak se instalace prvků zdržela,“ poznamenala starostka Silvie Dolanská.

Za horní budovou školy skatepark doplňuje další možnosti sportovního vyžití ve Vizovicích. Vedle něj jsou totiž i venkovní posilovací stroje, které radnice nechala instalovat před rokem, a víceúčelové hřiště. To během prázdnin veřejnost může zdarma navštívit v úterý, čtvrtek, v sobotu a neděli vždy od 14 do 17 hodin.