Folklorní a dechový festival doprovodil Vizovické Trnkobraní už po jedenácté

Pondělí, 22 Srpen 2016 16:25 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz - Foto: Tomáš Ševčík - www.sevciktomas.cz | Značky Vizovice, Zádveřice

Bookmark and Share

V sobotu 20. srpna upořádalo Město Vizovice ve spolupráci s Domem kultury už 11. ročník Folklorního a dechového festivalu konaného každoročně v areálu za vizovickou sokolovnou jako doprovodný program při Vizovickém Trnkobraní.

Program festivalu byl vytvořen tak, aby si v něm každá generace našla to své. Dopolední část byla věnována folklorním souborům a cimbálovým muzikám. Vystoupil zde soubor valašských písní a tanců Vizovjánek za doprovodu cimbálových muzik Ocún a Fojt. Letošním hostem byl soubor Vonica, který hudbou doprovázela cimbálová muzika Denica. Velký ohlas sklidila také krojovaná slovácká hudba Vracovjáci. Odpolední část pak zahájil Revival Waldemara Matušky – Jaromír Adamec & Cover band. Pokračovaly děti hudební školy Yamaha a Malá múza.  Na závěr zazněly písně od Michal Tučný Revival Band.  Koncert Michala Tučného tak i Waldemara Matušky (revival) byl zábavnou vzpomínkou na velké osobnosti a nezapomenutelné legendy české hudební scény.

Jako doprovodný program festivalu probíhal po celý den řemeslný jarmark, kde měli návštěvníci možnost navštívit stánky s ručně vyráběnými uměleckými, dekorativními i užitkovými předměty, originálními šperky a paličkováním, keramikou, ručně dělanými kabelkami. Nechyběly ani vařečky udělané speciálně pro Trnkobraní z trnkového dřeva. Byly zde také stánky s občerstvením, zmrzlinou z kozího mléka z místní kozí farmy, koláči, frgály, trdelníky, vínem, uzeninou, ovčími sýry a medovinou.

„V odpoledních hodinách navíc rozezvučela Masarykovo náměstí Malá Vinařinka ze Žeravic. Pro zájemce bylo také otevřeno po celý den vizovské Hasičské muzeum,“ doplnila výčet celodenního programu Jiřina Trlicová z Domu kultury ve Vizovicích. „Letos jsme navíc vylepšili technické, a rozšířili sociální zázemí jak pro účinkující, tak samozřejmě pro diváky, návštěvníky folklórního festivalu,“ dodala spolupořadatelka akce.