Chrastěšovský bál v duchu Valentýna, flamenka, ale i starých časů

Neděle, 15 Únor 2015 17:19 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Foto, Vizovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Stovky zlatých minisrdíček, rozsypaných po očíslovaných stolech vizovické Sokolovny přivítaly účastníky tradičního Chrastěšovského bálu. V den Svatého Valentýna se do historicky cenného sálu sešli nejen obyvatelé vizovické městské části. Ač to zprvu vypadalo, že místa bude na parketu až příliš, nakonec se Sokolovna velmi slušně zaplnila.

O úvodní předtančení se postaralo zlínské Studio tance Gemini. Tři tanečnice a jeden tanečník předvedli flamenko, které je nejen tancem, ale také kulturou jižního Španělska. „Tancovat flamenko znamená aktivně relaxovat, naučit se krásnému držení těla a lepší koordinaci pohybů, to vše bez ohledu na věk,“ řekla portálu Vlasta Gavendová vedoucí tanečního studia. „Flamenko zahrnuje řadu tanců, my jsme zde předvedli jen ukázky některých z nich. Mimo jiné vesnický  Sevillanas, který Španělé tančí například při siestě."

K tanci a poslechu zahrála kapela Showband. Až to možná mnozí netuší, skupina uměleckého vedoucího Pavla Březiny patří svou mimořádnou interpretační úrovní mezi nejvyhledávanější hudební tělesa v republice. Showband je zkrátka vždy zárukou kvalitní zábavy a například korzování hudebníků s dechovými nástroji mezi tančícími páry na parketu vždy pobaví, a navodí tu správnou plesovou atmosféru.

„Osmý ročník Chrastěšovského bálu se vydařil,“ shrnul závěrem slavnostního večera Bronislav Kalenda, pořadatel akce a předseda osadního výboru v Chrastěšově. „Moc děkujeme za velice hojnou účast, taktéž velký dík patří sponzorům, kteří přispěli do tomboly. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat kuchařkám za skvěle připravené večeře, dále všem ostatním, kteří nám nejen tento rok při přípravě i realizaci našeho bálu pomáhali. Už teď se těšíme na další ročník,“ dodal.