VII. reprezentačním plesem začal jubilejní rok fungování Mikroregionu Slušovicko

Neděle, 31 Leden 2016 13:48 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hrobice, Hvozdná, Kašava, Neubuz, Ostrata, Podkopná Lhota, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina Bookmark and Share

Fotoreportáž

Sobotní večer patřil ve slušovické Nové sokolovně už sedmému Reprezentačnímu plesu Mikroregionu Slušovicko. Jak řekl hned v úvodním slově jeho předseda a starosta Veselé Dan Juřík, Nová sokolovna hostila tento ples už počtvrté. Úvodní ročník se konal ve Veselé, následující dva roky patřila akce Kulturnímu domu Ostratě.

„V říjnu budeme slavit 10. let od založení Mikroregionu Slušovicko,“ řekla portálu Horní Podřevnicko Renata Zábojníková, místopředsedkyně tohoto dobrovolného svazku obcí. „K dnešnímu dni čítá mikroregion 12 obcí, které spolu spolupracují v oblasti získávání dotací, školení a samozřejmě pořádání kulturních společenských, či nově i sportovních akcí. Například jarmark mikroregionu, či od loňského roku slibně se rozvíjející hokejový turnaj mikroregionu, na kterém spolupracujeme s Nadačním fondem pro rozvoj a podporu Slušovic,“ dodala Renata Zábojníková.

VII. Reprezentační ples mikroregionu dostál svému názvu. Nálada byla nejen reprezentační, ale i uvolněná a veselá, o což se postarali kromě ve Slušovicích tolik oblíbené kapely Showband, i účinkující doprovodného programu. V sokolovně včera předvedly své umění domácí mažoretky ze skupiny GENESEIS, velký aplaus sklidil také barman Martin ze skupiny Barmani Zlín.  Zaplněnou slavnostní sokolovnu roztleskali také Nikola a Jakub ze Zlína , 13tiletí mistři ČR ve společenských tancích.

Ke správné plesové atmosféře přispělo i nakupování a především rozbalování losů do tomboly. Vždyť ta letos nabídla na 380 (!) cen. A tak zatímco někteří šťastlivci šli domů například s dárkovými koši, vítěz bral krásnou LED televizi. Ceny byly nejen hodnotné, ale některé i originální, pod číslem 303 se třeba v krabici s pilinami choulila bílá myška…