Vesnice roku. Kašava už bojuje v celostátní finálové třináctce

Sobota, 03 Září 2016 09:19 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Kašava Bookmark and Share

Fotoreportáž ze soutěžní prezentace obce Kašava

Triumfem v krajském hodnocení soutěže Vesnice roku si občané Kašavy vysloužili prestižní finálovou účast v celorepublikovém kole. Z původních 251 obcí jich v celostátním klání bojuje nejlepších 13 – za každý kraj jedna.

Prezentací nejen společenského života, všemožných aktivit občanů, spolků a sdružení, ale i péče o obraz vesnice, veřejná prostranství, koncepcí do budoucna a mnoha dalších oblastí se včera přestavili hodnotící komisi soutěže Vesnice roku. Maraton prezentace, který po celé Kašavě probíhal už od čtrnácti hodin, vyvrcholil v pět odpoledne velkou přehlídkou na kašavské Nové návsi. Vměstnat do hodinového programu velké množství kulturních, společenských a sportovních aktivit byl úkol téměř nadlidský. Přesto se ještě na závěr našel prostor pro vtipnou scénku, která svým obsahem byla zároveň motivem k zamyšlení. Policista z „Kašavského obvodního oddělení“, stejně jako tři králové „nové doby“ pobavili, náročnou prezentaci odlehčili a zároveň ukončili.

Jistě nejen Kašavští budou nyní napjatě čekat na datum 17. září. V ten den totiž na Jarmarku venkova v Luhačovicích oznámí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová jméno vítěze a nositele titulu Vesnice roku 2016. 

Vyhlašovatelem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR. Spoluvyhlašovatelem soutěže je Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení místních samospráv ČR a jednotlivé kraje v případě krajských kol soutěže. Finalisté soutěže Vesnice roku 2016 Cehnice, Jihočeský kraj/ Kozojídky, Jihomoravský kraj/ Valy, Karlovarský kraj/ Rudník, Královéhradecký kraj/ Prysk, Liberecký kraj/ Velké Hoštice, Moravskoslezský kraj/ Hněvotín, Olomoucký kraj/ Sebranice, Pardubický kraj/ Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj/ Úholičky, Středočeský kraj/ Nové Sedlo, Ústecký kraj/ Lípa, Kraj Vysočina/ Kašava, Zlínský kraj. Více info o soutěži na www.vesniceroku.cz