Velikonoce po kovbojsku. Na ranči Luckysky

Neděle, 20 Duben 2014 08:15 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Foto, Lípa Bookmark and Share

Velikonoce po kovbojsku. Na ranči Luckysky
Občanská sdružení Šance pro život a Robinsonky uspořádala na Ranči Luckysky akci s příznačným názvem Velikonoce po kovbojsku. V krásnou před-velikonoční sobotu byl v areálu na Lipských pasekách připraven bohatý program.

„Tady je Sky, Jeremy a Triša, tu se vyhřívá Amálka, tam běží Atrej a v dřevěném výběhu je Pupy,“ pojmenovává evidentně „domácí“ děvčátko návštěvníkům koně, kočku, psa i malé prasátko.

Celé rodiny ze širokého okolí si mohly ranč i bezpočet zvířátek prohlédnout. Někteří jim přinesli z domu různé dobroty v podobě jablíček, mrkve či suchého chleba.  Kromě jízdy na koních se děti a jejich rodiče učili plést velikonoční pomlázky, nebo vyrábět různé ozdoby v duchu svátků jara. Ve výtvarných dílničkách převáděli neuvěřitelnou zručnost i zdravotně postižení spoluobčané.

Skvělou možností byla i projížďka v terénu. Úžasným zeleným Land Roverem, podobným tomu, na jakém se po Africe proháněla filmová lvice Elsa, se děti vydávaly vstříc lesu a pastvinám posetým pampeliškami. Po cestě byla možnost zahlédnout pasoucí se náhorní skot ze sousední ekofarmy Lípa, k vidění byly dokonce lamy. Nejen pro handicapované děti to byly nezapomenutelné zážitky…

Vydařenou akci podpořil Sociální fond statutárního města Zlín