Vánoční trhy ve Vizovicích. Advent, folklór, kyselice i zabíjačka

Středa, 02 Prosinec 2015 10:12 | Zdroj: Text - Horní Podřevnicko, Foto - Tomáš Ševčík www.jsmedesignstudio.cz | Značky Lutonina, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Vánoční trhy ve Vizovicích se letos konaly nově přímo v Domu kultury. V příjemné adventní atmosféře se ve vizovickém kulturním stánku představil nejen folklór a prodej rukodělných výrobků s vánoční tématikou. Došlo i na pravou valašskou zabíjačku a sálem voněla také zlatem ověnčená valašská kyselice.

„Sešlo se nám zde letos více než třicet prodejců převážně s krajovými specialitami, dárkovým a vánočním zbožím vlastní výroby,“ sdělila portálu Horní Podřevnicko Irena Jančíková z vizovického Domu kultury. „Ve vestibulu připravili pracovníci Domu dětí a mládeže Zvonek tvoření vánočních výzdob a ozdob pro děti. Děti se vrhly na tvoření, rodiče si v klidu prošli trhy a vychutnali vánoční punč či skvělou kyselici od Marcely Šťastné, která s ní letos vyhrála první místo ve vizovické soutěži o nejlepší kyselici. Skvělou atmosféru doladila cimbálová muzika Vizovský Juráš a dívčí pěvecký sbor. K trhům se tradičně připojila i místní restaurace U Tonka, kde měli venku připravenou pravou domácí zabijačku.“ dodala.