Vánoční trhy i rozsvícení stromu. Čas adventní začal i ve Vizovicích

Středa, 30 Listopad 2016 14:15 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ, Foto z Vánočního trhu Tomáš Ševčík | Značky Lutonina, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Sobotními Vánočními trhy a úterním Slavnostním rozsvícením stromu si vizovičtí připomněli začátek adventního času.

Vánoční trhy na Masarykově náměstí tradičně ozdobily stánky s krajovými specialitami, vánočním zbožím, živými rybami, klobáskami a voňavým punčem. Zabíjačka přímo z kotle byla k dostání před restaurací U Tonka. O hudební doprovod Vánočních trhů se postarala kapela Dlouhý proces a Chrámový sbor Slušovice.

V úterý se pak tradičně krásnou návštěvou se mohlo pochlubit i Slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Venkovní teplota odpovídala ročnímu období, a tak se po několika várnicích skvělého alko i nealko punče jen zaprášilo. „Za necelé dvě hodiny jsme jej návštěvníkům rozlili na 160 litrů,“ sdělila portálu Horní Podřevnicko Irena Jančíková z Kulturního domu ve Vizovicích. Kromě vánočního stromu ozdobil Masarykovo náměstí i vyřezávaný betlém, který pro tuto příležitost každoročně zapůjčuje paní Alena Hanáková.  Autorem i spolumajitelem tohoto výtvarného skvostu je místní řezbář Luboš Jaroněk.

Další předvánoční akce se ve Vizovicích  koná již v neděli 4. prosince od 16:00–19:00 hodin.
Přijměte pozvání na Barborkové adventní zastavení na vizovickém náměstí! Více informací naleznete zde.