V Trnavě zničil požár kabinu a motor dodávky

Čtvrtek, 19 Červenec 2012 12:10 | Zdroj: www.hzszlk.eu, por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje | Značky Černá kronika, Trnava Bookmark and Share

Výjezd jednotky profesionálních hasičů ze Zlína

V Trnavě zničil požár kabinu a motor dodávky
Ve čtvrtek 19. července v 07:57 hodin přijalo operační středisko zlínských hasičů oznámení o požáru dodávkového vozidla na komunikaci v obci Trnava u Slušovic. Oznamovatelem byl sám řidič zasaženého vozidla.

Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Zlín s jedním zásahovým vozidlem posílená jednotkou dobrovolných hasičů obce Trnava. Ti také k hořícímu vozidlu dorazili jako první a okamžitě zahájili hasební zásah za použití dvou útočných proudů. I přes rychlý zásah hasičů byl motorový prostor a kabina vozidla zcela zničeny. K rozšíření požáru na nákladní prostor nebo okolí vozidla nedošlo.

Po příjezdu vyšetřovatele požárů ze Zlína bylo zjištěno, že ke vzniku požáru došlo v průběhu jízdy vozidla obcí Trnava, kdy řidič zaregistroval zápach spáleniny a kouř vycházející palubní deskou směrem od motorového prostoru vozidla. Po zastavení a vysednutí z dodávky už viděl pod karoserií a ve spodní části motorového prostoru plameny, které se následně rozšířily i na kabinu vozidla.

Podle prvotního odhadu se způsobená škoda na vozidle pohybovala okolo 70.000,- Kč. Jako příčina vzniku požáru byla vyšetřovatelem stanovena technická závada. Její specifikace je předmětem dalšího šetření.