V roli pozorovatele přijede do Zlína poprvé žena!

Úterý, 20 Srpen 2013 20:02 | Zdroj: Roman Ordelt tiskový mluvčí Barum Czech Rally Zlín | Značky Slušovice, Sport Bookmark and Share

V roli pozorovatele přijede do Zlína poprvé žena!
Zlínští pořadatelé znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA na letošní 43. ročník populární barumky. Organizační štáb v čele s ředitelem soutěže Miloslavem Regnerem každoročně odvádí skvělou práci. Soutěž je hodnocena jako jedna z nejlépe organizovaných rally v Evropě, neboť obdržela v předchozích letech výborné hodnocení pozorovatelských zpráv a rovněž reference činovníků FIA jsou na zlínskou rally velmi pozitivní.

Poprvé v historii zlínské rally se objeví ve funkci pozorovatele FIA zástupkyně něžného pohlaví. Tuto funkci vykoná Banu Baserenová z Turecka. Sympatická paní navštívila Českou republiku před třemi lety, při pražském semináři Mistrovství Evropy za pořadatelství Autoklubu České republiky. „Paní Baserenová působila v předchozích letech ve funkci sportovního komisaře, nyní jezdí po evropských soutěžích jako pozorovatelka FIA, přičemž do Zlína přijede poprvé. Jedná se o sympatickou paní, která žije automobilovým sportem. V minulých letech pracovala v organizačním štábu formule 1 v Istanbulu, působí v dámské komisi při Mezinárodní automobilové federaci FIA. Má dlouholeté zkušenosti čelního představitele Turecké automobilové sportovní federace (TOSFED),“ uvedla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín.

Hans-Christoph MEHMEL, Zrinko GREGUREK, Mgr. Tomáš KUNC, Karl-Heinz GOLDSTEIN
 

Ve funkci hlavního sportovního komisaře se objeví pan Hans-Christoph Mehmel. Tento Němec Českou republiku velmi dobře pozná, neboť již pětkrát navštívil Zlín a ve stejné funkci působil i v předchozích dvou letech. „V minulých letech zastával i funkci předsedy FIA rally komise a v současné době je jejím členem. Jedná se o velmi zkušeného a korektního pána, který je nadšen podnikatelskou myšlenkou Tomáše Bati a doslova ho nadchnul Baťův výtah v 21. budově,“ pověděla Regnerová. Dalším sportovním komisařem bude Zrinko Gregurek z Chorvatska. Jedná se o zkušeného motoristického činovníka, který působí jako generální sekretář chorvatské automobilové federace a do Zlína přijede poprvé. V roli sportovního komisaře se představí i Mgr. Tomáš Kunc, který bude vykonávat tuto funkci již pošesté. „Pan Kunc působí jako sportovní komisař rovněž v nejprestižnější automobilové disciplíně, a to mistrovství světa vozů formule jedna,“ upřesnila Regnerová. Sekretářem sboru sportovních komisařů je Jan Mochan z České republiky. V historii barumky zavítá již podvanácté do Zlína technický komisař FIA, jenž má dohled nad technickými záležitostmi rally. Tuto funkci v letošním roce vykoná Karl-Heinz Goldstein z Německa, jeho asistentem bude Ital Luca Gibello.

Bezpečnostním delegátem ASN je Václav Filip, ve funkci hlavního technického komisaře bude působit Stanislav Mrkvan, hlavním časoměřičem je Eva Skýpalová. Ve funkci činovníků pro styk s jezdci se představí Wolfgang Gastorfer z Německa a Karel Dubový z České republiky. 

DELEGOVANÍ ČINOVNÍCI: 
Pozorovatel FIA: Banu BASEREN (TUR)
Sportovní komisaři: Hans-Christoph MEHMEL – President (DEU), Zrinko GREGUREK (CRO), Mgr. Tomáš KUNC (ASN)
Technický delegát FIA: Karl-Heinz GOLDSTEIN (FIA)
Asistent technického delegáta FIA: Luca GIBELLO (FIA)
Bezpečnostní delegát ASN: Václav FILIP (CZE)
Hlavní technický komisař: Stanislav MRKVAN (CZE)
Hlavní časoměřič: Eva SKÝPALOVÁ (CZE)
Sekretář SSK: Jan MOCHAN (CZE)
Činovníci pro styk se soutěžícími: Wolfgang GASTORFER (DEU), Karel DUBOVÝ (CZE)

Roman ordelt
tiskový mluvčí
Barum Czerch Rally Zlín