Ukliďme Česko! Ve Slušovicích se výzvě postavilo na 60 dobrovolníků

Neděle, 17 Duben 2016 16:36 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Neubuz, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Ukliďme Česko! Ve Slušovicích se výzvě postavilo na 60 dobrovolníků
V sobotu 16. dubna se slušovičtí dobrovolníci poprvé zúčastnili největší celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko. Počasí stálo na jejich straně. Ale měli také to hlavní, a to chuť pracovat a obětovat kousek vlastního času pro dobro všech.

„Na úklidu Slušovic a okolí se podílelo na šedesát neskutečně zapálených dobrovolníků všech věkových kategorií,“ sdělila portálu Horní Podřevnicko Marta Hefková jedna z hlavních iniciátorů úklidové premiéry ve Slušovicích. „Byli to jednotlivci, ale i členové různých spolků, včele se Slušovjánkem a Klubem maminek. Na pomoc přišli i skauti, hasiči, zástupci ASPV Slušovice, Nadačního fondu pro rozvoj Slušovic a také schola rodičů s dětmi Cantiamo,“ pochvalovala si Marta Hefková.

Během čtyřech hodin se dobrovolníkům, kteří do různých koutů Slušovic a blízkého okolí vyrazili v šesti skupinách, podařilo nasbírat metráky odpadu do bezpočtu připravených pytlů. Ty pak pracovníci technických služeb postupně sváželi na sběrné místo. Ve finále byl velkoobjemový kontejner naplněný po okraj…  „Kdyby to byla nějaká hra, možná bychom se mohli ze srdce radovat. Takhle jsme ale my všichni zde narazili na krutou realitu. A zdaleka jsme jistě nesesbírali všechen odpad, který se v okolí nachází. Na to bychom potřebovali další desítky pomocných rukou, “ posteskla si Marta Hefková. „Mnohokrát děkuji všem spoluorganizátorům, spolkům, dobrovolníkům a Městu Slušovice za podporu a věnovaný čas. Mnoho z nich jistě mělo v krásný jarní den spoustu jiných povinností. Přesto přišli a pomohli dobré věci, “ dodala iniciátorka akce „Ukliďme Slušovice!“.

V sousední Neubuzi jsme v rámci pořizování fotoreportáže Ukliďme Česko potkali dobrovolníky také. „Vzali jsme si se švagrovou na starost úklid zaneřáděného úseku podél cesty od konce Neubuzi po oboru u Dešné. Jak vidíte, ani zde se projíždějící řidiči nerozpakují vyhodit z auta takřka cokoli,“ ukazuje Aleš Vajďák, který se akce zúčastnil pod hlavičkou AligatorAVS Dobrovolníci, na pytle plné odpadků a srovnané na vlečce za jeho čtyřkolkou.