Úhlavní přátelé. Divadlo v Rytířské bavilo Slušovice už podruhé

Pátek, 06 Červen 2014 07:38 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, WWW.DIVADLOVRYTIRSKE.CZ | Značky Foto, Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Úhlavní přátelé. Divadlo v Rytířské bavilo Slušovice už podruhé
Slušovice - Svěží francouzskou komedii o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství představilo Nové sokolovně pražské Divadlo v Rytířské. Co může způsobit neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel?
Vyprodané sokolovně to v režii Jiřího Seydlera mistrně vysvětlili Tereza Kostková (ve Slušovicích skvěle zahrála také před nedávnem více zde), Miroslav Vladyka, Nela Boudová a Radek Holub.
ÚHLAVNÍ PŘÁTELÉ - autor: Carole Greep, režie: Jiří Seydler, hrají: Tereza Kostková, Miroslav Vladyka, Nela Boudová a Radek Holub. Pierre a Marie jedou za svými dlouholetými přáteli Charlesem a Carole, kteří žijí v půvabném venkovském domě. Cesta je dlouhá a Pierre s Marií si krátí čas svou oblíbenou zábavou - pomlouváním. Není těžké uhodnout, kdo je v centru jejich pozornosti a na kom nenechají nit suchou. Bohužel víc než drobným nedostatkem se ukáže nepatrný detail. Pierre nezamkl klávesnici na svém jinak úžasném mobilu a omylem vytočil číslo svých hostitelů. Charles a Carole díky tomu v přímém přenosu poslouchají vše to, co si o nich jejich nejlepší přátelé myslí... Jsou šokovaní a taky naštvaní. Ačkoli by bylo jednodušší návštěvu zrušit, rozhodnou se, že si se svými "nejlepšími přáteli" trochu pohrají. Bez servítek a ohledů využijí všech pravdivých i nepravdivých informací, které se o sobě dozvěděli, aby Pierrovi a Marii ukázali, že pomlouvat se opravdu nevyplácí! Výsledkem je samozřejmě skvělá zábava. Komedie, která měla ve Francii premiéru v roce 2003, se nejen v zemi galského kohouta stále úspěšně hraje a herci i diváky je velmi oblíbená. Vždyť jenom v Paříži ji doposud vidělo přes milion diváků.
Představení pořádalo Město Slušovice