První Firemní den TNS přinesl zábavu i poznání

Pondělí, 25 Květen 2015 08:43 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

První Firemní den TNS  přinesl zábavu i poznání
Slušovice - V zónu zábavy i poznání se proměnil v sobotu 23. května areál firmy TNS SERVIS. Tradiční slušovický zaměstnavatel připravil pro své pracovníky a jejich rodiny FIREMNÍ DEN nejen s programem, atrakcemi a občerstvením, ale i neméně zajímavými prohlídkami výrobních provozů.

V jednotlivých halách si rodinní příslušníci mohli prohlédnout místa, kde jejich nejbližší pracují. U dětí logicky vzbudil největší zájem robot.  Jeho ruka, která si s neskutečnou přesností a švihem „pohrála“ s nabídnutým lízátkem, byla lákadlem dne. Nešlo však jen o zábavu. U vývojářských počinů firmy  TNS Servis stáli hrdě sami tvůrci těchto technologických divů a trpělivě průchozím skupinám vysvětlovali jejich vznik, funkce i následné využití. K velmi zajímavým místům pak patřily provozy s barevně nádherně svítícími řetězy populárních LED diod či tradiční firemní produkty z kategorie nejmodernějších ostřikovačů na osobní automobily.

Den otevřených dveří byl však hlavně také Dětským dnem plným her, workshopů, vzdělávacích kvízů a dalších aktivit. Ani zde nešlo organizátorům nic vytknout. Spousta zábavných stanovišť totiž nesla skutečný punc originality. Nakonec, akce se konala v podniku, kde vymýšlet stále nové a unikátní je častokrát hlavní náplní práce.

A tak se na jenom místě odlévaly pamětní cínové mince s logem firmy, o kus dál zase vznikaly nádherné obrazy znovuobjevenou antickou technikou malování horkým voskem (enkaustika). Dnes už babičky a dědové jistě rádi zavzpomínali na své mládí, když uviděli plácek s klasickým cvrnkáním do hliněných kuliček. Atrakcí však bylo mnohem více. Patřily k nim lukostřelba, velké domino, dětský koutek, či projížďky na koních, o poučení nejmenších se postaraly vzdělávací kvízy. Událost zpříjemnili svým folklórním vystoupením také žáci ze základní školy v Neubuzi.

V pozdní odpoledne nakonec došlo i k využití obřího stanu, který byl pro eventuální (a také avizované) zhoršení počasí připraven. Ve večerních hodinách pak firemní den pokračoval „Májovou veselicí“. Na ní bavil pracovníky „téeneska“  nejen Tonda Band, ale i na kytaru zahrál a zazpíval také zaměstnanec firmy Ondra Machů.

V TNS zkrátka v sobotu mysleli na všechny i na všechno, snad i díky tomu vláda v areálu tradičního slušovického výrobce produktů pro automobilový a elektronický průmysl všeobecná spokojenost.