Svatomartinský trh ve Vizovicích. Na zámku získala akce nový rozměr

Neděle, 17 Listopad 2019 15:01 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Vítání sv. Martina prostřednictvím Svatomartinského trhu je ve Vizovicích dobrou i poměrně dlouhou tradicí. Přestěhování akce z malého plácku na Masarykově náměstí do prostředí vizovického zámku však dalo akci zcela nový rozměr.

Prodejní stánky úhledně rozprostřené po kouzelném nádvoří vizovského zámku i propojení s přilehlými podniky Galerií Mariette, Zámeckou čokoládovou či Zámeckou vrátnicí přilákaly na akci rekordní počet návštěvníků.

Valná většina z nich si akci v novém pojetí nemohla vynachválit. A počasí přitom ideální nebylo. Návštěvníci mohli nejen přivítat svatého Martina a ochutnat první letošní vína, ale viděli i exkluzivní výběr tradičních řemesel. K mání byla spousta regionálních produktů, včetně těch v BIO kvalitě zastoupených ovocnými mošty, sýry nebo výrobky z medu. Nechyběly ani zabijačkové speciality či burgery s husím trhaným masem, které zde nabízeli provozovatelé z vizovické Restaurace Sokolovna. Nechyběl zde ani stánek Přírodního pečiva Staňky Elšíkové či Petra Malá se svými legendárními tyčinkami. 

Zážitkem pro všechny bylo také vystoupení středověkého alchymisty s jeho neuvěřitelnými pokusy. Děti zaujaly i soutěže, scénky a dílničky DDM Zvonek nebo ukázka zvířat ze záchranné stanice v Hošťálkové.

K tomu všemu zde zněl Vizovský Juráš, folk rock Pavla Tabáska i dobová hudba v podání Karla Dvořáčka. Hudební produkci doplnil gajdoš Petr Sovják se svou dudáckou muzikou.

Svatomartinský trh, pořádaný každoročně Místní akční skupinou Vizovicko Slušovicko, byl i letos pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana. Zároveň se stal i připomenutím památky vizovického řezbáře Petra Jahůdky.