Starý Obecní úřad přestavěli ve Veselé na sociální byty i komunitní centrum

Pondělí, 30 Září 2019 12:02 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Veselá Bookmark and Share

Fotoreportáž

Slavnostní otevření sociálních bytů i celého objektu bývalého Obecního úřadu proběhlo v úterý 24. září. Za účasti zástupců obce Veselá, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, starostů okolních obcí i zástupců Místní akční skupiny Vizovicko Slušovicko, bylo prezentováno pozoruhodné dílo, které občanům Veselé přinese kromě nových možností sociálního bydlení i místo ke společnému setkávání.

„V rámci Integrovaného regionálního operačního programu se podařila adaptace bývalého Obecního úřadu č.  p.  130, kde z nebytových prostor vzniklo pro potřeby sociálního bydlení šest bytů se základním vybavením v režimu sociálního bydlení, z toho čtyři byty 1+kk, jeden byt 3+kk a jeden byt 4+kk se základním vybavením. Byty jsou určeny pro osoby, které v důsledku nepříznivých životních okolností nemají přístup k bydlení,“ objasnil portálu Horní Podřevnicko Daniel Juřík, starosta Veselé. „V rámci rekonstrukce se podařil i záměr vytvořit Komunitní centrum obce. V prvním nadzemním podlaží je k tomuto účelu vyčleněno 120 metrů čtverečních, které budou sloužit k zájmovým činnostem a setkávání občanů,“ dodal pan starosta.