Slušovičtí si nadělili vánoční dárek. Historický kalendář města

Středa, 04 Listopad 2015 11:54 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Slušovice

Bookmark and Share

Slušovičtí si nadělili vánoční dárek. Historický kalendář města
Závody motokár z roku 1962, Studna před kostelem a cesta do Trnavy, ale také cvičení na Sokolské zahradě či podhled na skupinu občanů před holičstvím Gojný. Nejen slušovičtí patrioti si při pohledu na nový historický kalendář, který v těchto dnech vydává Nadační fond pro rozvoj a podporu Slušovic, přijdou na své.

„Z fotografií, které pro vznik díla poskytl ze svého archivu Miroslav Pokorný, tak vznikla nejen každodenní potřeba v podobě přehledného stolního kalendáře, ale také galerie z historie města Slušovice, která může zůstat i po roce použití, uložena následujícím generacím,“ vysvětlil pro portál Horní Podřevnicko pointu vzniku Antonín Novák z nadačního fondu. „Symbolickou cenu tohoto nízkonákladového díla jsme i díky přispění partnerů mohli stanovit na 30,- Kč, pokud se někomu bude kalendář líbit a bude chtít, může přispět i více. Případný výtěžek pak bude použit na akce nadačního fondu. Tímto moc poprosím o fotografie i další spoluobčany, pokud by i oni uchovávali na svých půdách nějaké archivní snímky z historie Slušovic, rádi bychom je použili v kalendářích pro další léta. “ dodal.

Distribuce kalendáře limitovaná edice 500 ks: Slušovice - Cukrárna na Náměstí – Libuše Frajtová; Karel Jarcovják tel.: 603 312 115; Antonín Novák tel.: 777 214 027