Greiner slavil 25 let. V sobotu se na Slušovicku doma nevařilo

Neděle, 21 Květen 2017 14:20 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Březová, Hrobice, Neubuz, Slušovice, Trnava, Veselá Bookmark and Share

Fotoreportáž

Zaměstnanci, rodinní příslušníci, přátelé, firemní partneři, jejich příbuzní… Když se to spočítá dohromady, dá to na pěkných pár tisíc. Jen jedna firma v širokém okolí čítá takové množství zainteresovaných lidí. Greiner. V sobotu oslavil 25 let od svého vzniku a pozval všechny. V domácnostech ve Slušovicích a širokém okolí zůstaly sporáky vypnuté.

Bohaté pohoštění, důležitou součást velkoryse pojaté a do posledního puntíku perfektně zorganizované oslavy čtvrtstoletí nejvýznamnějšího zaměstnavatele v regionu, obstaral catering tým vyhlášené Restaurace u Johana. Masa na všechny způsoby, saláty, italská zmrzlina, specialisté na pizzu, kávové bary, vinotéka a samozřejmě sudy piva i limonád točené do výročních kelímků „Greiner 25“. Nechybělo tady nic.

„Ani mi to tu nepřipomíná klasickou firemní akci, spíš si tu připadám jako na hodně podařeném festivalu,“ řekl krátce po koncertu Fleretu jeho kapelník Zdeněk Hrachový.  Dvorní kapelu Valašského království, která ve svátečním areálu Greiner Assistec na Nových Dvorech vystoupila i se Zuzanou Šulákovou, dcerou a pokračovatelkou slavné maminky Jarmily, nechtělo dobře naladěné publikum ani pustit z pódia.

Nejinak to měla nejúspěšnější slovenská kapela současnosti. Skupina No Name je na Slušovicku jako doma. Na oslavě Greineru vystoupila už před 5 lety při 20. výročí od vzniku firmy, navíc nedaleký Penzion Kopná je jejím pravidelným útočištěm při cestách na Moravu. Tam nakonec pravidelně pobývá i sourozenecké duo moderátorů Gondíkových. Temperamentní a vždy milí Dalibor s Adélou uváděli celý program a mimo jiné také losovali soutěž o špičkové smartphony značek Samsung a iPhone.

Několik částí novodvorského areálu Greineru bylo vyhrazeno nejmladším. U vchodu se točil kolotoč pro nejmenší děti. Hned vedle si krásní bílí koníci při jízdách s malými za celé odpoledne neodpočinuli.  Stejně velký zájem byl i o čtyři rampy „jumping trampolín“ či fotbalové zápasy na „lidském stolním fotbalu“.

Skvělý spád celému programu dodaly exhibice free-stylistů, které střídaly vystoupení na hlavní stage. Při odvážných kouscích nejen zádveřického rodáka Honzy Hanzlíka se tajil dech. Nadšený aplaus přihlížejících vyburcoval kluky k extrémním výkonům, kdy padají fyzikální zákony.

Oslava 25. narozenin byla skvělá. Stejně jako úspěšné čtvrtstoletí působení významné firmy na trhu. Dík za vše, hodně štěstí a úspěchů do dalších let, pane Greinere!