Adventní jarmark Mikroregionu Slušovicko je rok od roku oblíbenější

Pondělí, 28 Listopad 2016 18:44 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Březová, Hvozdná, Neubuz, Ostrata, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina Bookmark and Share

Fotoreportáž

Ty tam jsou časy, kdy se na Adventní jarmark u starého Kulturního střediska ve Slušovicích choulilo několik prodejců se svými stánky. Od roku 2012, kdy se akce přesunula do rozlehlých prostor sokolské zahrady a velkého sálu Nové Sokolovny a získala tím nový rozměr, je rok od roku oblíbenější. I podle letmého pohledu bylo v sobotu zřejmé – návštěvníků přišlo letos nejvíce!

A nutno dodat návštěvníků spokojených. Vždyť nabídka výrobků lidové tvorby byla letos opravdu pestrá, a i každoroční hit jarmarku – domácí zabíjačka – doznal rozšíření prodeje. I to se ukázalo jako velké plus.  V průběhu celého dopoledne obcházely sokolskou zahradu krojovaná děvčata – letos to byly krásky z Neubuzi. Jako vždy rozdávaly slivovici a koláčky. Chybět nemohl ani vždy dobrou náladu přinášející gajdoš Petr Sovják.

V rámci kulturního programu předvedly svá adventní vystoupení postupně děti ze slušovické MŠ Sluníčko či základní školy v Neubuzi. Vánoční koledy potom zazněly v interpretaci slušovického sboru CANTIAMO – Scholy rodičů a dětí.