Skauti ze Slušovic slavili dětský den. Turnajem Ultimate Frisbee

Pondělí, 02 Červen 2014 17:03 | Zdroj: Marek Dostál Skaut Slušovice | Značky Slušovice Bookmark and Share

Skauti ze Slušovic slavili dětský den. Turnajem Ultimate Frisbee
Na den dětí proběhl první ročník turnaje v Ultimate Frisbee na Slušovickém fotbalovém stadionu.

Bohužel na den dětí došlo pouze jedno dítě (14 let), ale protože se jednalo o našeho skauta, tak má tuhý kořínek a zahrál si v kategorii 18+.

Turnaj se hrál způsobem 5 na 5 a 2x15 minut s dohrávkou posledního bodu. Kuriozitou bylo, že se všechny 3 zápasy rozhodovaly až v prodloužení.

 První zápas sehrál A-tým proti týmu 8 ze 3. Po velmi úspěšném prvním poločasu, který vyhrál tým 8 ze 3 4:2, ovšem díky drtivému závěru skončil zápas v základní hrací době 5:5 a šlo se na prodloužení. Zde ukázali větší odhodlání hráči A-týmu a vyhráli zápas 6:5.

Do druhého zápasu nastoupili opět hráči A-týmu (měli víc hráčů na střídání oproti 8 ze 3) proti domácímu celku. Domácí tým se taktéž ujal během první půlky vedení 4:2, ale nezvládl závěr a soupeři srovnali a nakonec zvítězili 7:5. Takže o prvním místě turnaje bylo rozhodnuto.

Poslední zápas přinesl velké drama, protože se opět prodlužovalo a opět za stavu 5:5. Poslední a vítězný bod položil do soupeřovy zóny nejmladší člen turnaje a zařídil vítězství v poměru 6:5 a celkové druhé místo domácímu celku.

Při předávání diplomů a zasloužených odměn, došlo k vyhlášení soutěže "Spirit of the Game", neboli Duch hry za nejlepší, nejčestnější a nejoptimističtější přístup k turnaji. Vítěze si zde vybírají jednotlivé týmy po každém zápase a vítězem se stal tým 8 ze 3.

Sláva vítězům a čest poraženým, ale hlavně velké díky všem zúčastněným a pevně věříme, že se na druhém ročníku Ultimate Frisbee turnaje opět ve větším počtu shledáme.

Také děkujeme fotbalovému klubu FC Slušovice za vstřícný přístup při poskytnutí fotbalového stadionu.
Marek Dostál Skaut Slušovice