Sezóna 2012 - jaká bude?

Neděle, 05 Únor 2012 10:34 | Zdroj: Zdeněk Karlach, www.dostihyslusovice.cz | Značky Slušovice Bookmark and Share

Nové informace pro příznivce dostihového sportu ve Slušovicích

Sezóna 2012 - jaká bude?
Nová sezóna klepe na dveře a naše závodiště ještě nemá vypsány termíny dostihů. Ačkoliv bychom rádi věděli, kolik dostihových dnů budeme schopni uspořádat, zatím to jasné není. Vše je záležitostí finančních prostředků a jak známo, nastávající sezóna bude silně poznamenána změnou loterijního zákona, protože sázkové kanceláře byly významným a silným zdrojem prostředků pro dostihy, a to nejen pro slušovické. Kromě toho i vlastní sázkový provoz na závodištích bude novým zákonem velmi dotčen.

Z těchto důvodů jsme zatím vypsali jeden závazný termín, a to v neděli 4. listopadu 2012 (Velkou slušovickou steeplechase nemůžeme pořádat v tradičním termínu, tj. na státní svátek 28.10., protože ten si pro sebe vyhradilo v tomto roce pražské závodiště pro Cenu prezidenta republiky – státní svátek připadá na neděli).

Pokud jde o další termíny, pak jsme odkázáni na přízeň sponzorů a zatím nemáme v tomto směru závazné přísliby. Nehodláme se letos dostávat do takových situací, jako v červenci loňského roku, kde jsme dostihy napřed odvolali a pak přece jen uspořádali. Je to nepříjemné jak pro pořadatele, tak i pro majitele, trenéry i jezdce. A zavazovat se k pevným termínům, aniž je sezóna finančně pokryta, je nejen nezodpovědné, ale i rizikové, protože podle dostihového řádu je pořadatel za každý neuskutečněný dostih povinen platit pokutu 3000.- Kč, což si jako nevýdělečná organizace nemůžeme dovolit.

To však neznamená, že se ve Slušovicích běhat nebude. Je to zatím otevřená záležitost, bylo by však nepoctivé slibovat to, co nemáme v plném rozsahu zajištěno. A je to také příležitost pro ty, kteří by nám mohli jakýmkoliv způsobem pomoci.