Rozhovor: Hokejový turnaj Mikroregionu Slušovicko se blíží. Fanoušci chystejte vlajky!

Pondělí, 09 Březen 2015 17:23 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz - PJ | Značky Kašava, Neubuz, Podkopná Lhota, Slušovice, Sport, Trnava, Veselá, Všemina Bookmark and Share

Podrobné informace k 1. ročníku sportovní akce

Rozhovor: Hokejový turnaj Mikroregionu Slušovicko se blíží. Fanoušci chystejte vlajky!
První ročník sportovní akce s názvem HOKEJOVÝ TURNAJ O PUTOVNÍ POHÁR MIKROREGIONU SLUŠOVICKO již klepe na dveře a tak jsme se na informace, které by mohly fanoušky z regionu zajímat, zeptali Antonína Nováka z pořádajícího Nadačního fondu pro rozvoj a podporu Slušovic.

Kdy a kde se turnaj tedy koná?

A. Novák: Turnaj startuje v 28. března prvním zápasem mezi týmy Slušovic a Podkopné Lhoty s Trnavou v 7:15 (pozn. red. - dvě obce se spojily pro turnaj v jeden tým). Základní část se pak hraje až do čtrnácté hodiny. Za tuto dobu se v sedmi kolech odehraje celkem 21 zápasů. Podrobné rozlosování dáváme k dispozici. Turnaj se hraje v PSG Aréně, pro ty, kdo náhodu neví, je to krásná hokejová hala, která se nachází hned za hlavním Zimním stadionem Luďka Čajky ve Zlíně. Součástí tohoto hokejového stánku je i dobře zásobený bufet, který bude po dobu turnaje otevřen.

A zápasy o jednotlivá umístění?

A. Novák: Ty se hrají od dvou odpoledne systémem o 5. až 6. a 3. až 4. místo. Finále jako závěrečný zápas se hraje na 2x15 minut.

Kdo bude utkání rozhodovat?

A. Novák:  Ani tady jsme nic neponechali náhodě. Všechna utkání budou rozhodovat profesionální arbitři hokejové extraligy, pánové Radek Husička a René Smílek.

Které obce z mikroregionu se turnaje zúčastní?

A. Novák:  Z potěšením konstatuji, že se hokejové týmy pro turnaj podařilo dát dohromady celkem sedmi obcím Mikroregionu Slušovicko. Jsou to: Slušovice, Všemina, Neubuz, Kašava, Březová a Veselá. To je šest. Sedmým celkem je spojený tým Podkopné Lhoty a Trnavy.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům týmů z mikroregionu?

A. Novák: Tak to především. Dovolím si je na turnaj pozvat i za spolupořádající Mikroregion Slušovicko i za nás z „nadačního fondu“. Věřím, že z jednotlivých obcí přijedou celé tábory fanoušků, a že o vlajky, bubny či povzbuzující transparenty nebude nouze. Vždyť akce je to výjimečná a bojovníci za své obce si podporu určitě zaslouží. Zároveň srdečně zvu všechny i na slavnostní vyhlášení, které se koná v ten samý den v restauraci Veselanka na Veselé od 19:30. Bude jej uvádět Marek Toman, moderátor z rádia Zlín. Večer pak bude, dle zájmu, pokračovat diskotékou.

Máš ještě nějaké rozšiřující informace na závěr?

A. Novák: Určitě. Kromě putovního poháru pro vítěze dostanou poháry týmy na 1, 2 a 3 místě, dále bude vyhlášen nejlepší střelec, hráč, brankář. Cenu pro nejlepšího střelce v podobě značkové hokejky věnoval hráč PSG Zlín Jirka Ondráček. Pokud v ten den nebudou hrát hráči mistrovského celku utkání play off, budou v sobotu na vyhlášení přítomni i oni.

LOS ZÁKLADNÍCH ZÁPASŮ DO 14:00 HOD