Oznámení
  • SlideshowFx Plugin: Error message exists in the article

Rocková noc pod hvězdami opět spojila kapelu Fleret a Jarmilu Šulákovou! Bylo to naposledy?

Pondělí, 23 Červenec 2012 06:45 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ a Gastan, Autor článku Jakub Malovaný, www.hockey-music.estranky.cz | Značky Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž: Nabitý fotbalový areál si užil víc jak 10 hodin kvalitní muziky.

Rocková noc pod hvězdami opět spojila kapelu Fleret a Jarmilu Šulákovou! Bylo to naposledy?
Přání mnoha fanoušků se stalo skutečností. Fleret a legendární Jarmila Šuláková se opět sešli na jednom pódiu. Valašská královna odešla v minulém roce do důchodu, který si po pětašedesáti letech aktivního zpívání opravdu zaslouží. Rok nevystupovala a na pódiu se ukázala až nyní.

S vizovickou kapelou Fleret se legenda lidové písně představila na tradiční Rockové noci pod hvězdami, která se již pošesté konala v areálu fotbalového hřiště v Zádveřicích. Během nabitého večera, pořádaného agenturou FLERETMUSIC, vystoupily také kapely Folk TeamSchelinger revivalCiment nebo Premier. Zejména Schelinger revival mile překvapil, jelikož ne každá revivalová kapela je dobrá a kvalitní. Partě z Valašských Klobouk se ale podařilo vzpomenout na zpěváka Jiřího Schelingera náramně. Zřejmě již není potřeba nějak výrazně zdůvodňovat, že jasným vrcholem večera byl koncert Fleretu a Jarmily Šulákové. To je bez debat!

Plakáty dlouho dopředu hlásaly, že jde o jejich jediné letošní společné vystoupení. Nabízí se také otázka, zda nebylo skutečně poslední? Jarmila Šuláková, která s Fleretem spolupracovala dlouhých 17 let, má již problémy s chůzí a určitě pro ni nejsou takové koncerty nic jednoduchého. Ovšem hlava jí pořád slouží skvěle, což dokazovala i v Zádveřicích, během svých vtipných a laskavých proslovů. Scénář koncertu byl jasný: vždy odehrál čtyři písničky sám Fleret a následně dal jednu písničku s "královnou".

Fleret po delší době změnil svou "otevírací" píseň. Momentálně začíná všechny koncerty tvrdou peckou s názvem Z hůry dané, kterou dali dohromady houslista Stáňa Bartošík, sám ji i zpívá, a baskytarista skupiny Buty Petr Vavřík. Z úvodního nářezu totiž pánové krásně přechází do "valašského verbuňku" Neperte sa ogaré. Playlist se skládá jak z nových písniček z poslední řadové desky O krásách Valašska, tak i z těch starších, osvědčených. Co by to bylo za koncert bez písní jako Zafúkané nebo Kurnikšopatožtone? Vizovická kapela má v příštím roce úctyhodných 30 let a tak se pomalu připravuje na rekapitulaci své bohaté historie. Jak je u Fleretu zvykem, pěvecký prostor dostávají všichni členové, vedle frontamana Zdeňka Hrachového si samozřejmě zazpíval Stáňa Bartošík, ale také kytarista Vítek Rokyta, baskytarista Marek Abrahám a bubeník David Filák. Z Fleretu doslova tryská ohromná energie a neuvěřitelná pohoda, což z "noci pod hvězdami", které i v nepříliš příznivém počasí skutečně vykoukly, udělalo výbornou akci s perfektní atmosférou.

Jarmila Šuláková zazpívala své největší hity jako Beskyde, Beskyde, Nasila si žitečka nebo Na Vsetíně tam je lúka a samozřejmě nemohly chybět Ovečky zaběhnuté. To byl moment, kdy se fanouškům draly slzy do očí. Všichni totiž doufají, že svoji "Jarmilku" ještě na pódiu uvidí a opět jim zazpívá, jak říká Zdeněk Hrachový, výborný bonus pro fajnšmekry - tak zvanou Halekačku, kterou se v Zádveřicích rozloučila. Ale znáte to, nic není nemožné. Klidně se může Jarmila Šuláková "loučit" i na Rockové noci pod hvězdami v roce 2013.

Poznámka redakce: V průběhu večera došlo i ke slavnostnímu aktu. Milan Gajdošík, kytarista, dnes již legenda v regionu tolik oblíbené kapely KOSOVCI slaví v těchto dnech 50 narozeniny. Před jásajícím publikem mu blahopřáli Flereti a kapelník Zdeněk Hrachový s Jarmilkou Šulákovou mu předali vycpaného kosa (viz. foto níže). Ke gratulantům se připojujeme!

SlideshowFx: Album not found
Message: <!DOCTYPE html> <html lang=en> <meta charset=utf-8> <meta name=viewport content="initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width"> <title>Error 404 (Not Found)!!1</title> <style> *{margin:0;padding:0}html,code{font:15px/22px arial,sans-serif}html{background:#fff;color:#222;padding:15px}body{margin:7% auto 0;max-width:390px;min-height:180px;padding:30px 0 15px}* > body{background:url(//www.google.com/images/errors/robot.png) 100% 5px no-repeat;padding-right:205px}p{margin:11px 0 22px;overflow:hidden}ins{color:#777;text-decoration:none}a img{border:0}@media screen and (max-width:772px){body{background:none;margin-top:0;max-width:none;padding-right:0}}#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/1x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;margin-left:-5px}@media only screen and (min-resolution:192dpi){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat 0% 0%/100% 100%;-moz-border-image:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) 0}}@media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio:2){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;-webkit-background-size:100% 100%}}#logo{display:inline-block;height:54px;width:150px} </style> <a href=//www.google.com/><span id=logo aria-label=Google></span></a> <p><b>404.</b> <ins>That’s an error.</ins> <p>The requested URL <code>/data/feed/api/user/HorniPodrevnicko.cz?thumbsize=200c</code> was not found on this server. <ins>That’s all we know.</ins>

SlideshowFx Copyright © 2010 www.OopsTouch.com