HOPA BEJBE! V Zádveřicích pokřtili nové album Fleretu i vizovští hasiči

Úterý, 21 Červenec 2015 10:29 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

HOPA BEJBE! V Zádveřicích pokřtili nové album Fleretu i vizovští hasiči
Horké léto bez kapky deště sice nepřeje přírodě, zato letním koncertům, festivalům i festiválkům ano. A tak i v sobotu večer zpíval vizovický Fleret dešťový šlágr „Lélo“ pod vymetenou hvězdnou oblohou.Ale ano, vždyť noc nesla už po deváté hrdě svůj název „Zádveřická rocková noc pod hvězdami“. A stála za to - jako vždy.

Celý program začal už před pátou odpolední. Před hlavním vystoupením kapely pořadatele akce Zdeňka Hrachového vystoupily postupně tři kapely. Nasycen - pražské rockové uskupení, jehož člen, Ilja Kučera mladší, celou akci provázel moderátorským mikrofonem. Tento charizmatický nevidomý hudebník, publicista, spisovatel, textař a také rozhlasový moderátor byl později i jednou z hlavních postav pozdějšího vrcholu celé noci, křestu flereťáckého CD. Po Nasycen přitvrdil novopečený otec Jarda Bobowski s kapelou Premier, aby o hodinu později v jízdě pokračoval valašský rockový soubor Ciment

V Zádveřicích tradičně se stmíváním přišel na pódium legendární Fleret. Umělci kolem Zdeňka Hrachového se moc nezahřívali a vletěli do koncertu na plný plyn. Pozitivně naladěné publikum to opětovalo a tak po několika „kusech“ už to byla definitivně ta pravá, Zádveřická rocková noc pod hvězdami. Když dohrála skladba „Umělci na šňůře“ přišel zlatý hřeb večera v podobě křestu nového CD kapely Fleret. Novinkové album HOPA BEJBE, které na pódium přinesl Ilja Kučera, nepokřtil nikdo jiný, než zasloužilí vizovští hasiči v historických požárních mundúrech. Cédéčko zvlažili, jak jinak, pravou valašskou slivovicí. Při křestu také poděkoval kapelník Hrachový všem dlouholetým podporovatelům kapely, z nichž někteří byli rovněž na pódiu.

Na nové desce zůstává vizovická parta jednoznačně věrná svému domácímu prostředí. Prostředí, odkud vzešla a prostředí, v němž žije. „Když slyšel všechny nové nahrávky náš textař Libor Mysliveček, tak řekl věc, která mě vůbec nenapadla – prý to je naše nejvíc valašská deska. To mě překvapilo, ale zřejmě to tak bude,“ usmívá se kapelník Fleretu Zdeněk „Hrach“ Hrachový, autor veškeré muziky na novém albu. V průběhu večera také prozradil, že na příští, jubilejní desátý ročník oblíbené alce chystá nejednu hudební lahůdku.

Na závěr Rockové noci pro příznivce hudby skupiny Kabát hrála revivalová kapela Waťák.