Příměstské tábory při Základní škole v Neubuzi přinášejí prázdninovou radost už čtvrtým rokem

Úterý, 16 Srpen 2016 17:45 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - ZŠ NEUBUZ | Značky Neubuz, Slušovice, Všemina Bookmark and Share

Příměstské tábory při Základní škole v Neubuzi jsou už stálicí. Dětem přinášejí prázdninovou zábavu i poučení už čtyři roky. I letos byl o ně velký zájem. A také letos byl program velmi bohatý – všechny děti si musely přijít na své.

„Tento rok jsme získali dotaci EU z Operačního programu Zaměstnanost, ze které byly částečně pokryty náklady tábora. Proběhly 2 týdenní turnusy, věk dětí se pohyboval od 4 do 14 let. Děti sportovaly, výtvarničily, pořádaly bitvy s vodními balónky, vyráběly přívěsky i různé ozdoby, hrály hry, zpívaly a soutěžily v družstvech. Také jsme společně navštívili zoologickou zahradu v Lešné a zámek na Vsetíně, kde na nás čekala prohlídka prostor s environmentálním programem, hrami, pískováním, každý si vyrobil svou lampičku a zajímavé byly světelné efekty ve sklepení zámku,“ popisuje prázdninové aktivity Petra Výchopňová, ředitelka Základní školy v Neubuzi.

„Děti byly velmi nadšené i z projížděk na koni. Vycházky a túry po okolní přírodě byly nedílnou součástí, a když se k tomu ještě našel poklad, to bylo radosti! Na konci turnusu bylo vyhodnocení s odměnami a předávání diplomů dětem. Byly i letos velmi šikovné a nadchly se pro každou soutěž, úkol či tvoření,“ pokračuje Petra Výchopňová. „Příměstský tábor je pro rodiče vhodným řešením, jak aktivně vyplnit volný čas svých dětí. Spolupráce všech věkových kategorií je zde úžasná a příkladná. Radost dětí a jejich rodičů je pak pro nás největším oceněním a poděkováním. Za sebe děkuji i instruktorkám Hance a Evě, které připravily krásný a pestrý program. Už teď se všichni těšíme na další společná dobrodružství za rok,“ dodala ředitelka školy v Neubuzi u Slušovic.

Foto - ZŠ Neubuz