Přihlášeno celkem 110 posádek, z toho dvacítka vozů kategorie S2000

Úterý, 21 Srpen 2012 11:46 | Zdroj: Roman Ordelt tiskový mluvčí, Barum Czech Rally Zlín, tisková zpráva | Značky Slušovice, Sport, Vizovice

Bookmark and Share

Barum Rally

Přihlášeno celkem 110 posádek, z toho dvacítka vozů kategorie S2000
Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín zveřejnili deset dní před startem oficiální seznam přihlášených posádek. V letošním roce se jedná o nejlépe obsazenou soutěž seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) a FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). Na seznamu najdeme celkem 110 soutěžících z 23 zemí.
Z uvedeného počtu je celkem 36 zahraničních posádek.
Ve Zlíně se objeví přes dvacet jezdců s národní prioritou, z toho dva piloti vlastní prioritu FIA (Juho Hänninen, Václav Pech). Další jezdci jako například Jan Kopecký, Roman Kresta, Pavel Valoušek, Andreas Mikkelsen, Sepp Wiegand, Michal Solowow, Robert Barrable a Florian Gonon jsou držiteli právě národní priority. V seznamu nechybí ani tři mistři světa, a to Juho Hänninen coby vítěz SWRC 2011, Andreas Aigner z Rakouska vítěz PWRC 2008 a Toshihiro Arai z Japonska, který vyhrál PWRC v letech 2005 a 2007. Švéd Patrik Flodin byl vicemistrem světa PWRC v letech 2010 a 2011.

Nejvíce vozů najdeme ve třídě 3, kde figuruje celkem 30 přihlášek, nejvíce vozů mezi třinácti značkami má mladoboleslavská továrna s okřídleným šípem, škodovek se představí celkem 22! Na seznamu přihlášených najdeme celkem 20 vozů kategorie Super 2000, tradičně je nejvíce zastoupena fabia! 

Statistika dle seznamu přihlášených posádek

Celkem přihlášeno: 110 posádek (74 českých, 36 zahraničních)

Priorita FIA: 2
Juho Hänninen – FIN, Václav Pech – CZE

Priorita ASN: 22
Jan Kopecký, Roman Kresta, Pavel Valoušek, Jaromír Tarabus, Antonín Tlusťák, Roman Odložilík, Jaroslav Orsák, Daniel Běhálek, Václav Arazim, Vojtěch Štajf, Martin Bujáček, Miroslav Jakeš, Jan Černý, Josef Peták – CZE, Andreas Mikkelsen, Petter Kristiansen – NOR, Sepp Wiegand – DEU, Florian Gonon – CHE, Michal Solowow – POL, Robert Barrable – IRL, Mihály Matics – HUN, Elwis Chentre - ITA

Počet států: 23
Česká republika – 74, Polsko – 5, Maďarsko – 5, Itálie – 3, Finsko – 2, Norsko – 2, Švýcarsko – 2, Estonsko – 2, Slovensko – 2, Francie – 2, Bulharsko – 2, Švédsko – 1, Německo – 1, Irsko – 1, Rakousko – 1, Japonsko – 1, Ukrajina – 1, Rumunsko – 1, Belgie – 1, Bělorusko – 1. Pouze spolujezdec: Velká Británie – 1, Austrálie – 1, Rusko – 1.

Rozdělení podle jednotlivých tříd:
Třída 1 - S2000 Rally (1.6T) - 0
Třída 2 - S2000 Rally (atmosférické), R4 (vozy N4 s dodatečnými úpravami) – 25 vozů
Třída 3 - skupina N nad 2 litry – 30 vozů
Třída 4 - RGT (sportovní vozy GT s pohonem zadní nápravy) - 0
Třída 5 - skupina A (1600 cm3 - 2000 cm3), Super 1600, R2C (1600 cm3 – 2000 cm3), R3C (1600 cm3 - 2000 cm3), R3T (vozy 2WD s motorem 1.6T), R3D (vozy 2WD s dieselovým přeplňovaným motorem) – 16 vozů
Třída 6 - skupina A (1400 cm3 - 1600 cm3), R2B (1400 cm3 - 1600 cm3), kit cary (1400 cm3 - 1600 cm3) – 17 vozů
Třída 7 - skupina A (do 1400 cm3), kit cary (do 1400 cm3) – 3 vozy
Třída 8 -skupina N (1600 cm3 - 2000 cm3) – 6 vozů
Třída 9 - skupina N (1400 cm3 - 1600 cm3), R1B (1400 cm3 - 1600 cm3) – 10 vozů
Třída 10 - skupina N (do 1400 cm3), R1A (do 1400 cm3) – 3 vozy

Počet značek: 13
Škoda – 22, Mitsubishi - 21, Citroën – 15, Subaru – 13, Honda – 12, Renault – 10, Peugeot – 6, Ford – 3, Suzuki – 3, Volkswagen – 2, Mini – 1, Alfa Romeo – 1, Dacia – 1

Vozy kategorie Super 2000: 20 
Škoda Fabia – 12, Peugeot 207 – 4, Ford Fiesta – 3, Mini John Cooper Works - 1

Smíšené posádky: 13
Florian Gonon – Sandra Arlettaz (CHE), Andreas Aigner – Ilka Minor (AUT), Vojtěch Štajf – Marcela Ehlová, Josef Peták – Alena Benešová, Marco Cavigioli – Monica Fortunato (ITA), Francesco Parli – Tania Canton (CHE), Egon Smékal – Monika Hýbnerová, Roman Štefan – Klára Šillerová, Zdeněk Pokorný – Veronika Teplá, Jiří Sojka – Jindřiška Žáková, Dmitri Yakimakho – Volha Zakharova (BLR), Johann Drapela – Julia Baier (CZE/AUT), Olga Lounová – Jaromír Tomaštík 

Dámský pohár: 3
Martina Daňhelová – Pavla Fričová, Ekaterina Stratieva – Carmen Poenaru (BGR/ROU), Olga Lounová – Jaromír Tomaštík

 

Roman Ordelt
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín