Posel z Liptákova ve Vizovicích

Úterý, 15 Duben 2014 11:31 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz - Foto Tomáš Ševčík | Značky Foto, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž z přestavení DNO Vizovice

Posel z Liptákova ve Vizovicích
„Soubor si neklade žádné vysoké ambice. Stačí mu, když pobaví sám sebe a své publikum,“ říkají se skromností sobě vlastní protagonisté DNO (Divadla nahodilých o ochotníků) z Vizovic. Když soubor v roce 1995 založili, rozhodli se, že nacvičí a potom pro domácí publikum zahrají některou z divadelních her geniálního českého dramatika a Járy Cimrmana.

S laskavým svolením pánů Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a umělecké agentury AURA-PONT od roku 1995 již nacvičili a odehráli celou řádku „cimrmanovských“ her. Namátkou Blaník, Záskok, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Akt, Dobytí severního pólu, Vražda v salonním coupé či Švestka.

Naposledy pobavili vizovské publikum v sobotu 5. dubna 2014 ve velkém sále místního Kulturního domu divadelní hrou „Posel z Liptákova“. Její první část, hra Posel světla se odehrává (z pohledu Cimrmana) v daleké budoucnosti, kdy lidé mimo jiné již nepoužívají nadávek a vulgarismů – taková slova lze najít pouze ve starých slovnících. Druhá část s názvem „Vizionář“ pak pojednává o vesnickém věštci Hlavsovi, který předpovídá budoucnost pohledem do rozpálené pece…

V derniéře přestavení Posel z Liptákova se přestavili „náhodní ochotníci“ - Vilém Kolařík, Miroslav Hromádka, Vladimír Škabraha, Miroslav Kohoutek a Miroslav Hála, který je zároveň režisérem představení.

„S nacvičováním divadelních her Járy Cimrmana zdaleka nekončíme, další hrou v našem repertoáru bude LIJAVEC“, prozradil portálu Miroslav kohoutek, jeden ze zapálených herců „Divadla nahodilých ochotníků“ z Vizovic.

V případě zájmu o přestavení DNO ve Vaší obci můžete kontaktovat. Režisér Miroslav Hála tel.: 608421195, případně mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..