Populární Rallysprint Kopná se pojede již pojednadvacáté!

Pondělí, 29 Duben 2013 11:31 | Zdroj: Roman ORDELT, tiskový mluvčí MIT METAL Rallysprint Kopná 2013. TISKOVÁ ZPRÁVA | Značky Hvozdná, Slušovice, Sport, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Tisková zpráva + mapy RZ

Populární Rallysprint Kopná se pojede již pojednadvacáté!
Nejoblíbenější český rallysprintový podnik Kopná se uskuteční v polovině května již pojednadvacáté. Letošní ročník proběhne pod oficiálním názvem MIT METAL Rallysprint Kopná ve dnech 10. – 11. května 2013 jako třetí podnik osmidílného seriálu TIMESEAL Mistrovství České republiky ve sprintrally a zároveň jako součást Poháru České republiky v rally.
Organizátoři z Podkopné Lhoty vypsali rovněž Pohár pořadatele a dále Volný pohár historických automobilů. Poprvé se objevuje v názvu nejstaršího rallysprintu v České republice název společnosti MIT METAL, spol. s r.o., která se stala hlavním partnerem rallysprintu. „V loňském roce jsme přišli o dlouholetého stabilního sponzora. Letos se nám podařilo domluvit spolupráci se vsetínskou firmou Martina Tomečka. Samotný Martin se zúčastní Kopné jako aktivní spolujezdec, neboť usedne do vozu Mitsubishi Lancer 05 WRC po boku jednoho z favoritů Antonína Tlusťáka,“ uvedl Josef Minařík, ředitel Rallysprintu Kopná.
Celková trať Kopné měří v letošním roce 175,96 km a obsahuje 8 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích Kameňák, Kopná, Hvozdná a Raková v celkové délce 76,74 km. Samotný rallysprint se uskuteční v sobotu 11. května, start proběhne na náměstí ve Slušovicích v 9 hodin, první vůz se objeví v cíli na stejném místě v 15:39 hodin. Harmonogram rally vychází z osvědčeného formátu i schématu z předchozích let. „Opět jsme připravili soutěž v nejbližším okolí, takzvaně na pětníku. Ve Slušovicích máme velmi dobré zázemí na dostihové dráze. Výborně se nám spolupracuje se starostou města panem Petrem Hradeckým, který nám vychází všemožně vstříc. U dostihovky bude zřízena rozlehlá servisní zóna, start a cíl rallysprintu proběhne opět na slušovickém náměstí,“ upřesnil Minařík.
Letošní novinkou je organizace testovací rychlostní zkoušky v předvečer samotného rallysprintu. Shakedown proběhne v pátek 10. května v době od 17 do 19 hodin na úseku Neubuz – Slušovice v blízkosti letiště Bílá hlína. „V minulosti nám volali rozhořčení starostové okolních obcí z Hrobic, Březové a Trnavy, že ještě nezačaly závody a už tam lítají po okolí závodní vozy. Letošní řády nám umožňují zorganizovat shakedown. Našli jsme vhodný úsek kolem zemědělského letiště Bílá hlína a město Slušovice nám bez problémů vydalo povolení. Zamezíme tomu, abychom dráždili starosty okolních obcí jakýmkoliv testováním ostrých aut. Zároveň je zakázáno testování soutěžních vozidel v nejbližším okolí pod hrozbou vyloučení ze soutěže,“ pověděl ředitel Minařík.
MAPY JEDNOTLIVÝCH RZ I MAPA CELKOVÁ