Ples Mikroregionu Slušovicko. Dvanáct obcí v jednom sálu

Neděle, 01 Únor 2015 15:15 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Březová, Dešná, Foto, Hrobice, Hvozdná, Kašava, Neubuz, Podkopná Lhota, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Ples Mikroregionu Slušovicko. Dvanáct obcí v jednom sálu
O tom, že Mikroregion Slušovicko není žádný umělý slepenec, ale funkční a přátelský uskupení dvanácti obcí krásného kraje Slušovic a okolí, se mohli včera přesvědčit všichni návštěvníci tradičního plesu.

Další z řady letošních bálů ve slušovické Nové sokolovně opět dokonale naplnil kapacitu tolik oblíbené a stále novotou vonící stavby v centru Slušovic.  „Program dnes máme důvodů chřipkové epidemie trošku okleštěný, přesto si troufám říct, že návštěvníci nebudou o nic ošizeni. Kapelu máme vynikající a ceny v tombole určitě také potěší “, řekla v úvodu Renata Zábojníková, starostka Neubuze a zástupkyně vedení Mikroregionu Slušovicko, chvíli po té, co ples slavnostně zahájila.

Krátce po deváté potěšila dívčí taneční skupina Bailadora Žanety Krejčí. V deset hodin pak doslova zazářil Kuba Orel, mistr z barmanské skupiny Barmani Zlín. Jeho vyšperkované kreace s láhvemi i šejkry všeho druhu, v kombinaci s bezprostředním kontaktem s publikem, si vysloužily bouřlivé ovace zaplněné sokolovny.

Kontaktu s diváky, posluchači i tanečníky se však nevyhýbali ani hlavní baviči večera, páni muzikanti z  Showbandu Pavla Březiny. Dvojice s trumpetou a saxofonem procházela mezi tančícími páry i kolem stolů v sále, a jak můžete vidět v naší fotoreportáži, došlo i na zastrkování stokorunových bankovek do náprsní kapsy trumpetisty. Zda šlo o skutečné odměny od posluchačů, či byla situace zinscenovaná po vzoru filmu „Vrchní prchni“ se nám již nepodařilo zjistit…

„Showband jsou skvělí muzikanti i baviči, vždyť jsme si je pro náš ples rezervovali na několik let dopředu,“ pochválila kapelu Renata Zábojníková. „Myslím, že dnešní akce se v sokolovně vydařila. Návštěva je početná a lidé se baví dobře. Jsem ráda, že po již zavedeném Jarmarku Mikroregionu Slušovicko si našel i náš ples pevné místo v kalendáři akcí“ dodala závěrem spolupořadatelka.