Deváté Pivní slavnosti v Lužkovicích. Atmosféra, jakou ani pamětník nezažil

Pondělí, 01 Srpen 2016 10:07 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Lužkovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

K fotoreportáži regionálního portálu se letos přidal i tajemník pořadatelského FK Lužkovice, aby rok před jubilejním ročníkem přidal pro čtenáře Horního Podřevnicka několik vlastních postřehů:

"Jak jste si jistě všimli, různých pivních akcí a gulášfestů se poslední dobou vyrojilo mraky. Ale ať se říká, co chce, Pivní v Lužkovicích - to je stálice a garance kvality. My nesázíme na atraktivitu populárních kapel, nepodbízíme se cenou, nenabízíme nějaké pochybné bonusy a nenecháváme se ani převálcovat některými sponzory. Pivní Lužkovice - to je zábava pro všechny generace, kde se setkávají přátelé nejen z regionu, ale z celé republiky! Kamarádi si plánují dovolené na poslední týden v červenci, protože se tady cítí dobře. Ano, mnohé pivovary mají bombastičtější kapely, větší reklamu, možná i lepší ceny - ale nikdy nám nebudou konkurovat v tom, co dělá Pivní slavnosti "PIVNÍMI". Protože nemají zájem pustit si na svůj dvorek konkurenci. Kde jinde můžete na jednom místě ochutnat téměř 60 druhů různých piv! Samozřejmě ne z flašky, nebo, nedaj Bože z petky, ale pěkně na čepu a i v tom největším vedru -  vychlazené! Otcové zakladatelé se totiž poučili z těch mnoha předchozích ročníků, a bečky už den předem předchlazují v chladicím kamionu, aby i v tom největším vedru stačily chlaďáky pivo udržovat ve vynikající kvalitě. A vzhledem k počtu stánků tak prakticky nevznikají žádné fronty, a když se u nějakých oblíbených značek sejde více jak pět, osm lidí, prostě popojdete vedle a ochutnáte jinou značku. Nikde jinde nenajdete takový počet lokálních a malých pivovarů, jako u nás v Lužkovicích. Nezapomínáme ani na děti, které do našeho areálu zavítají se svými rodiči. Skákačáky i soutěže a hlavně hebký, sytě zelený trávník přímo vybízí k tomu vyzout tenisky a proběhnout se po něm, nebo se je tak natáhnout a pozorovat plující mraky.

Počítám se již k pamětníkům, jsem samozřejmě i velký patriot, ale takovou úžasnou atmosféru, která byla na našem hřišti letos, snad nepamatuju. Přispělo k tomu i počasí, které nám v posledních letech ne vždy přálo. Nádherná, teplá, letní noc byla prodchnuta atmosférou dobré nálady, klidu a pohody, kterou nezažijete na nějakých monstrózních festivalech. Chtělo by se skoro říct - téměř rodinná atmosféra. Ale proč ne - jenom ta rodina měla letos kolem nějakých tří tisíc členů. Docela velká rodina, že ano!

Děkujeme všem, kdo se u nás na hřišti v Lužkovicích zastavil, pobavil se a pomohl tak našemu klubu v jeho další činnosti. Protože výtěžek z této akce nejde do kapes žádné agentuře, ani soukromníkům, ale na činnost našich sedmi sportovních kolektivů, které máme v okresních a krajských soutěžích. A aby se tato akce mohla uskutečnit, musí mnoho z členů klubu, ať už funkcionářů, samotných hráčů, ale i příznivců, obětovat spoustu svého volného času a vynaložit i hodně fyzické práce, aby "Pivní v Lužkovicích" byly prostě nejlepší. Pro pořadatele práce nekončí odchodem posledního návštěvníka. Naopak - to začíná další, možná nejsložitější fáze celého podniku. Uklidit na hřišti metráky odpadků, zlikvidovat stany a stánky, lavice, stoly…  Mnozí kluci jedou dva dny non stop, někteří zdřímnou a vracejí se, nebo odpočinou chvilku ve stínu pod břízkou. Letos v úklidový podvečer přišla do Lužkovic průtrž, kdy tekla přes náves z polí řeka, byl vyhlášen stav ohrožení a v dešti a krupobití jsme zachraňovali stany a lavice před zničením a před hrozící velkou vodou z Dřevnice, která nám kdysi odnesla velkou část zařízení. Vrátil jsem se ze hřiště po setmění. S posledními vytrvalci jsme si dali jednu na krok, na zdar této akce a hlavně, na další jubilejní, desátý ročník. Tož - na zdraví a za rok zase nashle v Lužkovicích, na jubilejních, desátých slavnostech pivního moku!"

Jiří Jurčák - tajemník FK Lužkovice - Želechovice.