Pivní Lužkovice v sobotu oslavily jubileum. „Věřím, že nebyly naposled,“ říká pořadatel

Pondělí, 31 Červenec 2017 12:59 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Lužkovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Jubileum desátého výroční oslavily poslední červencovou sobotu Pivní slavnosti v Lužkovicích. Ani vichřice a průtrž mračen, která několik hodin před akcí pořadatelům rozmetala takřka připravený areál, nezabránila jejímu zdárnému průběhu. Opravdový problém však pro pivní slavnosti v Lužkovicích může přijít už příští rok.

„Bylo pro mne vždy velkou ctí, zúčastnit se této skvělé akce jako pořadatel i teď jako komentátor,“ uvedl pro Horní Podřevnicko za pořadatele bývalý předseda klubu FK Lužkovice Jiří Jurčák.  „Byla by velká škoda, kdyby tento jubilejní ročník byl ročníkem posledním. Protože kluci, kteří celou tu skvělou akci vymysleli a již deset let mají celou organizaci a odpovědnost na svých bedrech, dnes netuší, zda ji za nových podmínek budou schopni zvládnout,“ pokračoval.

„Poněvadž nakoupit několik desítek zařízení pro provoz EET, tak, jak to po nás chce pan Babiš a potom zaškolovat brigádníky ve stáncích, a přitom riskovat statisícové pokuty od finančáku, se nám opravdu nechce. Musíte si uvědomit, že nikdo z nich není v tomto oboru profík a jako odpovědné osoby přitom riskují svůj soukromý majetek. Škoda, že se stejnou vehemencí páni politici nejdou po skutečných daňových únicích v řádu stamilionů a miliard, ale vozí se hlavně po těch malých,“ posteskl si. „Vždyť celý výtěžek z této akce slouží k činnosti našeho fotbalového klubu v Lužkovicích. Máme zde v soutěžích pět mládežnických kolektivů, dva dospělé a k tomu i kolektiv dívek nejen od nás, ale z celého blízkého okolí. Ale věřím, že se s tím zase nějak popereme, protože když jsem viděl tu spoustu skvělých diváků před pódiem, uvědomil jsem si, jaká by to byla škoda, kdybychom se u nás na hřišti dále nescházeli. Neboť i muzikanti z kapel vždy říkají, že je diváci vybičují vždy k těm nejlepším výkonům a rádi se k nám vracejí. Pivní v Lužkovicích opravdu nejsou jenom o pivu. Je to hlavně radost se setkávání s přáteli, radost z dobré muziky a radost z té úžasné atmosféry, která pokaždé v areálu celého hřiště celý večer panuje,“ optimisticky uzavřel Jiří Jurčák.

Ve fotoreportáži portálu Horní Podřevnicko areál před průtrží mračen, po průtrži, dále především oblíbené soutěže v pití piva a atmosféra lužkovského podvečera a večera...