Více než 50 druhů piva, více než 3000 návštěvníků. Pivní Lužkovice byly i letos oslavou zlatavého moku

Pondělí, 27 Červenec 2015 17:02 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ; Video BobekMovie | Značky Lužkovice

Bookmark and Share

Aktualizováno - přidáno kompletní video

Lužkovský sportovní areál byl v sobotu 25. července zase po roce v obležení. V obležení stánků, obřích stanů, pivovarů, hudby, atrakcí, pivních soutěží ale především spokojených návštěvníků. Vždyť jich sem přes chmurné předpovědi počasí dorazilo na tři a půl tisíce.

„Myslím, že i letos měli návštěvníci z čeho vybírat,“ řekl Hornímu Podřevnicku Jiří Jurčák, předseda pořádajícího fotbalového klubu v obci na pravém břehu řeky Dřevnice.  „Vždyť set zde točilo na pět desítek druhů klasických piv, k tomu můžeme připočítat ještě 6 druhů dochucených či nealkoholických piv,“ pokračoval.  „Měli jsme tu také  překvapení  - kmotrem  břeclavské jedenáctky Beran se zde nestal nikdo jiný, než pravý zlínský Beran, hokejová legenda Petr Čajánek!“

Byly tu samozřejmě tradičně zastoupeny i největší české značky obrovskými výčepy i stany, ale neztratil se zde třeba ani regionální zástupce z trnavského rodinného Pivovaru Vraník.

„Musím poděkovat především příznivcům Lužkovských pivních slavností, že přišli v tak hojném počtu, přestože různí Aladinové, Norské předpovědi a x dalších serverů předpovídalo déšť už od odpoledne. Když jsem viděl, jak skvěle se potom v bavili i v deset večer, když liják skutečně přišel, nevěřil jsem vlastním očím,“  vysekl Jiří Jurčák poklonu návštěvníkům akce.

V průběhu taneční zábavy hrály v Lužkovicích kapely Coverband, Kabát revival – Tabák, U2 revival a Focus rock.