Sobotní talk show ve Slušovicích. Kraťasy i nezdolný optimismus herce Pavla Nového

Neděle, 16 Říjen 2016 17:22 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Slušovice – Pár minut před začátkem své talk show seděl v předsálí Nové Sokolovny a usrkával nabídnutou kávu. Při oslovení o fotografii vzal bleskurychle nejbližší vázu se šípky a nastavil ji před sebe. „Ať to máme i s přírodou pane fotograf.“ Herec Pavel Nový se po těžkém onemocnění způsobeným virem západonilské horečky v podstatě podruhé narodil. Do Slušovic ale přijel tak jej fanoušci znají - v kraťasech, s nezdolným optimismem i srdcem na dlani.

Jeho hlas zesilovač neupotřebuje, mikrofon odložil po pěti minutách vystoupení jako nepotřebný. Připravené křeslo ani nevyzkoušel. Zato 150 minut, slovy dvě a čtvrt hodiny bez ustání ládoval smějící se slušovické publikum zážitky z dětství na Šumavě, neuvěřitelnými příběhy vlastní rozvětvené rodiny či „srdeční“ Ypsilonky.  Herecké mistrovství potvrdil dvěma náročnými scénami z oblíbeného Shakespeara.  

Pavel Nový, herec, který se ne tak dávno učil znovu chodit a mluvit, se závěrem podíval na hodinky a divákům řekl. „To už je tolik hodin? Zbytek vám řeknu příště.“ Diváci ve Slušovicích se zajisté budou těšit, pane Nový…